אסראא עאבד בבית המשפט, ארכיון
שוחררה למעצר בית. אסראא עאבד | צילום: פוראת נסאר, חדשות 2

הצעירה שנחשדה בטעות כמחבלת בתחנה המרכזית בעפולה שוחררה היום (חמישי) למעצר בית - זאת בניגוד לערעור הפרקליטות שדרשה להאריך את מעצרה של הצעירה, אסראא עאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחדשות 2 פורסם לראשונה כי הצעירה לא התכוונה לפגע בחיילים שנכחו בתחנה המרכזית בעפולה, אלא ניסתה לשים קץ לחייה. מדובר בצעירה מעורערת בנפשה שכבר ניסתה להתאבד מספר פעמים בעבר. על פי החשד, היא ניצלה את התקופה המתוחה ברחבי הארץ והתקרבה לחיילים עם סכין בידה על מנת שיירו בה ויגרמו למותה.

למרות העובדה שהפרקליטות הסירה כל חשד לפשע על רקע לאומני היא הביעה את כוונתה להגיש נגד הצעירה כתב אישום פלילי בגין המעשה שביצעה לכאורה. "האם יכולים לדעת לאור ניסיונות האובדנות שלה שהיא לא תממש את האיום שוב אחרי השחרור למעצר בית?", שאלה נציגת הפרקליטות בדיון הארכת המעצר היום.

"המאזן זה מעצר עד תום ההליכים", הבהירה נציגת הפרקליטות את דרישתה. "הסיכון של הנאשמת עם שחרורה הינו גבוה מאוד". מנגד סנגורה של הצעירה, עו"ד חאלד אבו אחמד, אמר כי "במעצרה הנאשמת גם לא קיבלה את הטיפול לו היא זקוקה. שבעה מפקחים יפקחו עליה במעצר הבית ולכן הערעור מיותר".

עאבד ופרקליטה עו
עאבד ופרקליטה עו"ד אבו אחמד | צילום: פוראת נסאר, חדשות 2

"צריך להושיט יד לצעירה"

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת עאטף עילבוני קיבל את עמדת פרקליטה של אסראא עאבד. "אם המדינה לא מצליחה לספק לנאשמת מסגרת חלופית, זה לא אומר שמעצרה הוא הפתרון", קבע השופט. "הצעירה זקוקה לעזרה, צריך להושיט לה יד".

"הפתרון הוא לא להשאיר אותה במעצר", הוא שב והדגיש. "יש כאן צעירה שנפשה זועקת לעזרה. חברה אנושית חייבת לקחת סיכונים אנושיים כדי להגיע לתוצאה הטובה".