ניצב ריטמן פורש מלהב 433 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
ניצב ריטמן | צילום: חטיבת דובר המשטרה

קצינת המשטרה שהתלוננה על הטרדה מינית מצדו של ראש להב 433 ניצב רוני ריטמן מגיבה לראשונה לסערה שעוררה הפרשה במשטרה. באמצעות באת כוחה עו"ד אפרת נחמני בר היא אומרת לחדשות 2 Online: "שופכים את דמי, מתנהל נגדי מסע שקרים, של אדם כוחני, עבריין, שמנסה להרוס אותי ולהכפיש את שמי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המתלוננת התייחסה גם לפרסומים על יחסיה עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו והבהירה: "מדובר בהיכרות מרובת שנים ובחברות מקצועית וביחסי אמון שלא נלווה לה שום גוון פסול".

לדבריה, היא פנתה לעורכת הדין נחמני בר בימים האחרונים, לאחר שהסתבר לה שניצב ריטמן פנה לגורמים מקצועיים ולמשרד יחסי ציבור כדי להכפיש את שמה ולהרוס את תדמיתה.

עו"ד אפרת נחמני בר (צילום: ענת גבע-שרון)
עו"ד אפרת נחמני בר | צילום: ענת גבע-שרון

עו"ד נחמני בר אמרה: "חשוב להבהיר שלמיטב ידיעתנו לא מדובר בהתלבטות של היועץ המשפטי שנובעת מספק ולו הקל שבקלים בדבר אמינותה. לא מדובר בתיק של מילה מול מילה, אין מחלוקת שהטרדות בוצעו והעדות של הקצינה מגובה בראיות אובייקטיביות וחיצוניות. מידת החומרה של המעשים צריכה להיבחן לנוכח התנהגותו הכוחנית לאחר שהקצינה לא נענתה לו ולאחר התלונה".

המתלוננת מכחישה גם את הפרסומים שלפיהם סחטה כביכול את דנינו וקצינים נוספים. פרקליטתה מוסיפה: "יש סתירה פנימית בטענה שמצד אחד יש לה מידע מפליל כנגד קצינים אחרים ומצד שני היא בחרה להתלונן 'תלונת שווא' רק כנגד ריטמן. בסופו של דבר יש שאלה רלוונטית אחת - האם ראש להב 433 נהג להטריד מינית קצינה והתנכל לה אחרי שלא נענתה לו?".

חופשתו של ריטמן הוארכה עד יום שני

אתמול סיכמו שוב מפכ"ל המשטרה החדש רוני אלשיך וניצב ריטמן, מפקד יחידת להב 433 החשוד בהטרדה מינית, להאריך את חופשתו של הקצין הבכיר לצורך החקירה.

במקביל, מסתמנת החלטה אצל היועץ המשפטי לממשלה שלא להגיש כתב אישום פלילי נגד ניצב ריטמן. ההחלטה צפויה להתקבל בתחילת השבוע, ואם כך יקרה המפכ"ל אלשיך יידרש להחליט על המשך דרכו של ניצב ריטמן.

בהודעה שפרסם אמש המטה הארצי נכתב כי עד כה טרם הוחלט אם יוגש כתב אישום נגד ריטמן, ולמרות שהוא בחופשה כבר שלושה שבועות הסכים ראש להב 433 להאריך עוד את חופשתו עד יום שני הקרוב - בתקווה שעד אז, כך לשון ההודעה, תינתן ההחלטה של מח"ש והפרקליטות בעניינו.