אישה נוספת טוענת שהטריד אותה. ח
צילום: משה שי, פלאש 90

לאחר הפרסום אמש במהדורה המרכזית כי המשטרה תפתח בבדיקת הטענות לפיהן חבר הכנסת ינון מגל (הבית היהודי) הטריד מינית מספר עובדות באתר וואלה, היום (רביעי) הודיעו במשטרה רשמית כי הליך הבדיקה החל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין ניצב מני יצחקי הבדיקה תתבצע ותנוהל על ידי יחידת להב 433 ביחידה הארצית לחקירות הונאה.

בלהב 433 ירכזו את כל החומרים, הפרסומים והריאיונות באמצעי התקשורת שהתקיימו בימים האחרונים, ולאחר מכן יזומנו לעדות שלוש העובדות שכבר התבטאו בנושא.

ציטוט נוסף מהפוסט של רוטנר
מתוך הפוסט של רחלי רוטנר | צילום:

ההערכה היא שהחוקרים יזמנו בעלי תפקידים נוספים שעבדו לצדו של מגל גם ב"וואלה" וגם במקומות עבודה קודמים, מתוך כוונה לבדוק האם יש נשים נוספות שהוטרדו על ידו ולא דיווחו על כך או לא התבטאו בנושא.

רק לאחר שתמוצה הבדיקה הזאת, יועברו הממצאים עם המלצה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שיחליט אם יש תשתית שמצדיקה מעבר לחקירה פלילית מלאה. רק במקרה כזה יוזמן מגל לחקירה באזהרה.

"כמו ספרנית בסרט פורנו"

העיתונאית רחלי רוטנר תיארה בפוסט שהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה אתמול, ושגרם לסערה רבה, את סביבת העבודה שבה היא ומגל עבדו יחד לכאורה ועל האופן שבו הצטייר בעיני העובדים. "הוא בן אדם כיפי, אין מה לעשות", כתבה. "הוא חברותי, חייכני, מפרגן, עם חוש הומור עצמי שזה דבר שאני תמיד מעריכה. כשחברים שלי ירדו עליו אני תמיד הגנתי עליו - לא רק כי הוא היה הבוס שלי אלא כי באמת חשבתי שהוא אחלה בחור ולא מגיע לו הזלזול הזה שהרגיש לי כמו אוטומטיות שמאלנית עיוורת למישהו שלא מספיק התיישב להם בתבנית".

"'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך", ציטטה רוטנר את מגל במסיבת הפרידה שלו מעובדי המערכת. "'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד? כל הזמן שעבדנו ביחד מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'". אחרי פרסום הפוסט הזה, סיפרו שתי שתי עובדות נוספות ב"וואלה" על התנהגות דומה מצד מגל.