שחר ממן ז
שחר ממן | צילום:

פרסום ראשון: הפצוע מתקרית הירי בבת ים אתמול (שבת), שבה נהרג שחר ממן (34), נפגע מירי השוטרים ולא מדקירה, כפי שדווח תחילה על ידי המשטרה. כך עולה מבדיקת חדשות 2. בהודעת סיכום האירוע שנשלחה לכתבים נמסר רק על נפגע אחד - ממן - מירי השוטר. "החשוד רץ לעברם (השוטרים - ג.ש) כשהוא מחזיק שני סכינים בידיו וחזות מאיימת בפניו", נכתב על ממן. "השוטר חש בסכנה לו ולפצוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכריו טענו כבר אתמול כי הירי היה שלא לצורך ואף מגדירים את הפעולה כ"רצח בדם קר". אחד מהם זעם: "הוא היה יכול לירות לו ברגל, למה להרוג?".

"שמעתי צעקות", סיפרה דינה, עדת ראייה לאירוע. "יצאתי לחלון, ראיתי קבוצה של דתיים שכנראה יצאו מבית הכנסת והיו עם ציציות והיה ריב". מתברר שבתום התפילה, הגיעו הניצים לזירת האירוע - חלקם ככל הנראה היו שיכורים והריב המילולי התפתח לקטטה אלימה שבה נדקר אדם אחד. השכנים, שחזו במתרחש, הזעיקו משטרה שהגיעה למקום בתוך דקות ספורות.

עדי ראייה סיפרו כי ממן עלה לביתו ונטל סכין, ככל הנראה מתוך כוונה להמשיך בקטטה. כשירד והתקרב לעבר השוטר - דרך האחרון את נשקו וירה מספר פעמים בפלג גופו העליון של ממן.

במשטרה טענו כי ממן רץ לעבר לובש המדים עם הסכין בתנועות מאיימות והירי בוצע כהגנה עצמית. במחלקה לחקירות שוטרים נמשכת חקירת האירוע.