הכרזות שהופצו בפייסבוק
הכרזות שהופצו בפייסבוק | צילום: פיסבוק

חשבון פייסבוק פיקטיבי שהציג תמונות של נבחרי ציבור לבושים במדי קצין נאצי עורר היום (ראשון) סערה וגינויים נרחבים במערכת הפוליטית. לאחר קריאת השר לביטחון פנים לחקור את הנושא, הערב הודיע משרד המשפטים כי יחידת הסייבר בלהב 433 תפתח בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראש האגף לחקירות ולמודיעין הנחה את יחידת הסייבר הארצית לפתוח בחקירה", נמסר בהודעה משותפת למשרד המשפטים ולמשטרה. עם זאת, למרות המסרים החריפים העולים מתוך הכרזות, החשד המיוחס למפיץ או למפיצה האלמונים הוא לא הסתה - אלא העלבת עובד ציבור.

בתמונות מעוררות הסלידה מופיעים בין היתר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, שר האוצר יאיר לפיד, שרת המשפטים ציפי לבני, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והשר לשעבר מיכאל (מיקי) איתן. בסמוך לתמונות נכתב: "האנטישמים שמתנגדים למדינה יהודית בארץ ישראל!".

"חציית קו שחור"

השר אהרונוביץ' גינה בחריפות את פרסום הכרזות ואמר כי "מדובר בחציית קו שחור ואני רואה בחומרה רבה את הפרסומים הללו. כולנו זוכרים היטב לאן הובילה בעבר הסתה מסוג זה ועלינו לפעול במהרה למציאת המעורבים בפרסום והבאתם לדין".

עוד הוסיף השר כי "אין לאפשר ביטויי הסתה באינטרנט וברשתות החברתיות ומחובתנו למגר את האלימות הנפוצה שם. לפני מספר ימים המלצתי בפני ראש הממשלה על שילוב זרועות כל גורמי הביטחון והאכיפה למיגור התופעה. אל לנו כחברה לעצום עין ולאפשר המשך ההסתה והעבריינות ברשת".‎

במפלגת העבודה גינו את התמונות: "כבר היינו שם, בימים השחורים לפני רצח רבין, כבר ראינו לאן תמונות יכולות להוביל. תמונות הזוועה של הנשיא, מפכ"ל המשטרה והשרים במדים נאציים הן צפירת 'צבע אדום' לדמוקרטיה הישראלית. כל אדם שפוי צריך להוקיע את המעשה ועל רשויות החוק לעצור את המסיתים מידית ולהענישם במלוא חומרת הדין".