רעייתו של בנצי גופשטיין, ענת, הגיעה בצהריים (שלישי) לחזק את בעלה, ראש ארגון הימין להב"ה, שנעצר הלילה יחד עם פעילים נוספים בארגון. "זה רק טבעי שבחנוכה הוא נעצר", אמר גופשטיין שהגיעה לבית משפט השלום בירושלים. "פעלו לשנות את דרכם של המתייוונים, ואנחנו פועלים לשנות את דרכם של המתייוונים היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גופשטיין שחזרה את הלילה הסוער שעבר על משפחתה. "בשעה ארבע וחצי בבוקר הגיעו שוטרים לבית שלנו", תיארה. "הם דפקו חזק על הדלת ונכנסו לתוך הבית. היו שם צעקות ומאוד לא נעים. הילדים פחדו, חשבו שזה פיגוע, שערבים נכנסו לפגוע בנו. בעלי ירד ודיבר עם השוטרים ואני הרגעתי את הילדים".

בתוך הבית חיפשו השוטרים חומרי הסתה. "כל מה שהם מצאו זה דברים של להב"ה כמו חולצות או סטיקרים וגם תמונות וספרים של הרב כהנא", אמרה. "זה חומר הסתה? הם לקחו לנו את כל המחשבים של כל בני הבית, טלפונים, מצלמות, כל מה שהם יכלו לשים עליו יד".

גופשטיין מצאה סמליות ביום המעצר, נר ראשון של חנוכה. "אין יום יותר מתאים מלעצור את בנצי מאשר בחנוכה, אז היו נגד התבוללות וניסו להילחם בעם ישראל", הסבירה. "הרי זאת המלחמה של בנצי. למתייוונים של אז זה לא עזר ולמתייוונים של היום זה לא יעזור. נמשיך במלחמה על ההתבוללות, נמשיך להציל בנות ולא נפסיק".

היא גם ציינה שבעלה היה מעורב בהצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, מעשה שיוחס לחברי הארגון. "בנצי לא נעצר על ההצתה והוא לא קשור אליה", אמרה. "הניסיון לקשר את זה אליו זה ניסיון של השב"כ. הם ניסו רק להפיל את בנצי, הציעו למישהו כסף שהוא יפיל אותו והם סירבו. השב"כ מתנהל כמו מאפיה. במדינה דמוקרטית זה לא צריך לקרות".

רעייתו של גופשטיין מאמינה שחפותו של בנצי תוכח בבית המשפט, ושלחה אצבע מאשימה כלפי המשטרה. "אין ספק שלשמאל יש שלוחות בפרקליטות - אהרונוביץ' נלחם ביהודים במקום להילחם באינתיפאדה בירושלים", אמרה. "על ערבים הוא חלש, אז הוא גיבור על יהודים. הפעילות של בנצי היא במסגרת החוק".

מעצרו של בעלה הוארך היום בשלושה ימים ובצאתו מבית המשפט אמר גופשטיין: "מדינת ישראל במקום לתת לנו פרס, מכניסה אותנו לכלא. אני מחכה לממשלה עם עוצמה יהודית שתכניס את אחמד טיבי וזועבי עם אזיקים - ולא אותי. אנחנו ננצח ואף אחד לא יכבה את הלהבה".