דריסת השוטרת נוי זיתון (19) בבת ים הערב (חמישי) הציתה מצוד נרחב שארך כשעתיים וכלל ירי ומחסומים, שבסופו הצליחו כוחות המשטרה לשים את ידיהם על החשוד, תושב פתח תקווה בן 54, בעל תפקיד ניהולי בקבוצה בליגת העל. האיש נעצר ונלקח לחקירה. לפי שעה, הוא אינו משתף פעולה עם החוקרים ולא מודה במיוחס לו. הוא יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שמעתי בחדשות כשהייתי על כביש 6 שנפגעה שוטרת כתוצאה מדריסה וישר חששתי", סיפר הלילה דורון, אביה של נוי, "הרמתי טלפונים והיא לא ענתה, אני 24 שעות סביב הילדים שלי ואפשר רק לתאר את התחושות באותו הרגע. כשהגעתי לבית החולים מעט נרגעתי כשהבנתי שמצבה יציב".

הוריה של זיתון ממתינים מחוץ למחלקה הכירורגית עד שתצא מהניתוח. מצבה כעת מוגדר בינוני ויציב. "דיברתי איתה לפני זמן קצר והיא אמרה לי שהיא רוצה ביום ראשון בבוקר להיות במשמרת", הוסיף האב. "המשטרה מאוד חשובה לנוי, גם דודה משרת במשטרה והיא רואה עצמה עוד שנים רבות בארגון".

השוטרת נוי זיתון
השוטרת נוי זיתון | צילום:

האירוע החל כשניידת סיור של אגף התנועה שהייתה בפעילות יזומה הבחינה ברכב העומד בצד הדרך מול בית העלמין בחולון. הרכב עורר את חשדם של השוטרים, בהם זיתון, שניגשו אל המכונית ומצאו בה את הקטין, בן 17, ואת החשוד כשהוא עירום למחצה.

על פי עדות השוטרים, הנהג החשוד הגיב בעצבנות לשאלותיהם ובשלב מסוים דחף את הנער אל מחוץ לכלי הרכב והחל להימלט. השוטרת נפגעה לאחר שניסתה לעצור את הנהג וזינקה לעברו. שוטר נוסף שנכח במקום פתח בירי לעבר כלי הרכב והצליח לפגוע באחד מהגלגלים, תוך כדי שהנהג ממשיך בנסיעה מהירה לעבר נתיבי איילון.

צוותי מגן דוד אדום העניקו טיפול ראשוני לפצועה ופינו אותה לבית החולים וולפסון בחולון במצב בינוני, כשהיא סובלת מחבלות בגפיים. "על המדרכה שכבה צעירה עם חבלה בגפיים התחתונות", סיפר נתן ארז, חובש בכיר במגן דוד אדום שהגיע למקום. "אזרחים שהיו במקום היו נסערים וסיפרו שהיא נפגעה מרכב שחלף במקום".

זירת הדריסה
זירת הדריסה | צילום: חדשות 2

בשלב זה הוקפצו כוחות גדולים של משטרת תל אביב. מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הורה על הזנקת בלשים מכל רחבי המרחב. בעוד שמרבית הכוחות עסקו בסריקות ובמצוד אחר החשוד, החלו מספר שוטרים לגבות עדות מהקטין בניסיון להתחקות אחר זהותו של החשוד.

מעדותו של הקטין עולה כי השניים הכירו באינטרנט. בשלב זה נשלחו שוטרים לביתו של הקטין והצליחו לחשוף את זהותו של החשד בעקבות בדיקת המחשב. זמן קצר לאחר תקרית הדריסה עצרה המשטרה רכב חשוד בנתיבי איילון, אך בדיקה נוספת העלתה כי ככל הנראה מדובר בנהג מבוהל שנעצר לאחר ששמע ירי.

כעבור כשעתיים הצליחו השוטרים לעצור את הרכב החשוד במחלף חולות, סמוך לראשון לציון.