רפעאת עודה (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
רפעאת עודה | צילום: חטיבת דובר המשטרה

משטרת ישראל מבקשת את עזרת הציבור באיתור החשוד ברצח ח'ליל מחרום שהתרחש בחיפה ביום שלישי. כמו כן, הותר לפרסום שמו של החשוד, רפעאת עודה, סבו של הנער שביקש לקנות סיגריות בקיוסק בו אירע הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לדחשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הרקע לתקרית הירי הקטלנית הוא קטטה בין שני נערים בני 16. מהפרטים עולה כי מחרום (40), מורה להתעמלות ומציל בעיר חיפה, אביו של אחד הנערים, נורה למוות על ידי סבו של הנער השני, אחריו מחפשת כעת המשטרה. סיירת שיטור עירוני שעברה במקום החלה להפריד בין הצדדים ללא הצלחה ופתחה באש לכיוון אחד הנערים, ששלף לעבר הכוח אקדח דמה.

התגרה בין שני הנערים פרצה לאחר שאחד הקטינים הגיע לקיוסק בשדרות המגינים בעיר. המוכר במקום, אף הוא בן 16, סירב לבקשתו למכור לו סיגריות מפאת גילו הצעיר. הקטין שביקש לקנות סיגריות התקשר מיד לאביו וסבו, שהגיעו תוך מספר דקות לחנות והחלו לתקוף את המוכר.

תיעוד הרצח מ-2014 (צילום: פוראת נסאר , חדשות 2)
הנרצח, ח'ליל מחרום | צילום: פוראת נסאר , חדשות 2

המוכר בן ה-16 התעשת והתקשר לאביו. על פי החשד הגיע מח'רום לחנות וניסה לגונן על בנו מפני שני התוקפים ונורה למוות על ידי סבו של הקונה, שנמלט בינתיים מהמקום.

"המשת"פים הורסים את המרקם החברתי"

במשפחתו של מחרום טענו אתמול כי הרוצחים נמנים עם אוכלוסיית המשת"פים עם כוחות הביטחון המתגוררים באזור. "הבעיה היא המשת"פים שהושתלו כאן בחיפה", טען אחיינו של מחרום, עו"ד מהרן זידאן.

האקדח שנמצא בזירה (צילום: חדשות 2)
האקדח שנמצא בזירה | צילום: חדשות 2

"האנשים האלה לא התאקלמו בחברה כאן והם פוגעים בחברה היהודית והערבית", טען זידאן. לדבריו המשת"פים באזור גורמים נזק למרקם החברתי בחיפה: "דוד שלי הוא איש משכמו ומעלה, כל חיפה מכירה אותו, מורה לחינוך גופני שסיים את לימודים בווינגייט. הוא היה מציל, פרמדיק, מתנדב, מוכשר, חזק וחסון - עד שהגיע מישהו מהשטחים שמתגורר כאן בישראל ורצח אותו".