מאוכזבים? ליברמן
"כוחות עלומים פוגעים בנו". ליברמן | צילום: רויטרס

בטוח בחפותם של חברי מפלגתו: בהתייחסות מפורטת ראשונה לפרשת השחיתות בישראל ביתנו, מאשים יושב הראש אביגדור ליברמן כי בכל מערכת בחירות מנסים לפגוע בסיכויי מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בכל מערכת בחירות מתערבים ״כוחות עלומים״ ופוגעים בזכותה של ״ישראל ביתנו״ להתמודדות הוגנת. כי בכל הנוגע ל״ישראל ביתנו״ - אין בחירות בלי חקירות", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו.
"אני בטוח בחפותם של כל חברינו, ומזכיר שוב שרצוי לא למהר ולחרוץ את דינם של האנשים, כי בחברה דמוקרטית אדם הוא חף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת", הוסיף יושב ראש המפלגה.

"אני גם דוחה בתוקף את הניסיון להכתים את ישראל ביתנו כולה. בכל הפעמים אנחנו ידענו להתמודד עם זה ויצאנו מחוזקים, גם הפעם נתחזק ונמשיך לפעול למען ביטחונה ואחדותה של מדינת ישראל. מילה זו מילה", חתם שר החוץ את דבריו. כבר אמש, בשיחה עם מקורביו, אמר ליברמן כי הוא נותן אמון מלא ומשוכנע ביושרם של קירשנבאום וראש מטה המפלגה דאוד גודובסקי, שחשוד בביצוע עבירות שוחד.

49% מהציבור: ליברמן אחראי

אמש דחו בפרקליטות ובמשטרה את טענות אנשי ישראל ביתנו, שלפיהן חשיפת דבר החקירה נועדה לפגוע במפלגה לקראת הבחירות. הסיבה העיקרית לפרסום עצם החקירה נבעה מכך שהסיפור זלג, דלף והחל שיבוש הליכי חקירה של המעורבים. בנוסף, חששו במשרד המשפטים כי כספים שיועברו לקראת סוף השנה לא יהיה ניתן להשיב. עוד אומרים במשרד בנוגע לטענות במפלגה כי כי הקדמת הבחירות דווקא הפתיעה את החוקרים ואנשי הפרקליטות.

תועמד לדין. קירשנבאום, ארכיון
נחקרה שעות ארוכות. קירשנבאום | צילום: ארז ביטון

במסגרת חקירה הפרשה, ישנם שני עדי מדינה שמופעלים מזה זמן רב. הם אמנם לא מכסים את הפרשה כולה, אך כל אחד מהם מפרט פירוט מדוקדק שמאפשר לחוקרים לפענח את המנגנון והשיטה שעל פיהם פעלו המעורבים והחשודים. במשרד המשפטים ובמשטרה אומרים כי מדובר בפרשה שונה, מאחר ומדובר בכספי מדינה בלבד וכי רבים מהמעורבים חשודים הן במתן שוחד והן בקבלת שוחד.

מיסז'ניקוב על ספסל הנאשמים
השר לשעבר מיסז'ניקוב על ספסל הנאשמים | צילום:

לאחר חשיפת החשדות, בדק מכון "מדגם" של מינה צמח ומנו גבע את יחסו של הציבור לאחריותו של יו"ר "ישראל ביתנו" ליברמן לנעשה במפלגתו. על פי הנתונים שהתקבלו, 49% מהציבור סבורים כי ליברמן אחראי לפרשה, לעומת 37% שטענו כי הוא אינו אחראי.