בעקבות מקרה האונס שנחשף אתמול (רביעי) בחדשות 2 יצאו אמש כמה מאות מתושבי שכונת אם המושבות בפתח תקווה להפגנה ספונטנית. התושבים דרשו מראש העיר יצחק ברוורמן, ממפכ"ל המשטרה דנינו ומהשר לביטחון פנים אהרונוביץ' למצוא פתרון מיידי לתחושת חוסר הביטחון עליה הם מדווחים בעקבות האירועים האחרונים בשכונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התושבים הזכירו במהלך ההפגנה גם את האירועים האחרונים ובהם הרצח על רקע לאומני של נתנאל ערמי ויידוי אבנים של פועלי בניין אל עבר בתים בשכונה. ניידות משטרה שהגיעו למקום ההפגנה, שלא תואמה עם המשטרה, מצאו את התושבים זועמים. התושבים דרשו להקים תחנת משטרה קבועה בשכונה, ואיימו להחריף את מחאתם במידה ודרישתם לא תתקבל.

שלי צוהר, תושבת השכונה, סיפרה על תחושות התושבים: "ההורים בלחץ, קיבלתי כבר עשרות פניות מהורים מודאגים. אני לא יודעת מה להסביר לילדה שלי". אתמול שוחחו עובדים סוציאליים ופסיכולוגים עם התלמידים תושבי השכונה, חלקם חברים של הנערה, בניסיון לעזור להם להתמודד עם המקרה הקשה.

"זה מצב שקיים פה כל כך הרבה זמן. למה צריך לקרות משהו כדי להתעורר?" שאלה אחת התושבות את ראש העיר יצחק ברוורמן שהגיע למקום וענה: "מה שאנחנו צריכים זה יותר שוטרים. אדון בנושא עם השר לביטחון פנים ועם המפכ"ל".

הדיווח הראשוני על המקרה התקבל אתמול בשעות הבוקר במשטרת פתח תקווה. נערה בת 14 סיפרה כי נאנסה באתר בנייה בשכונה. חיפושים נרחבים החלו אחר חשוד במעשה, בהתבסס על עדותה של הצעירה, שסיפרה כי גבר שאינה מכירה גרר אותה בכוח לקרוואן נטוש, שם אנס אותה ולאחר מכן נמלט. לחיפושים אחר החשוד נרתמו גם תושבי השכונה שהצטרפו למשטרה במטרה להביא ללכידתו של החשוד.