שעות לאחר שהגיש תלונה נגד חמישה שוטרים בגין בדיקת סמים משפילה ומבהילה שנערכה לו לטענתו - שחזר היום (ראשון) התייר הקנדי את ההתרחשות. התייר סיפר בפני המצלמה כי חשש לחייו כאשר נדרש להתפשט ולהישאר בעירום מלא במהלך חיפוש שנערך על גופו בחדר מדרגות אפל בבניין סמוך לתחנה המרכזית בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה מפחיד כי היו שוטרים בכל צד של מסדרון הבניין והם ניסו למנוע מאנשים להיכנס למקום", סיפר התייר תוך שהוא מצביע על המקום שבו לטענתו נערך החיפוש. לדברי התייר, בשלב מסוים הובילו אותו השוטרים לעומק חדר המדרגות - אז התגבר משמעותית חששו.

"מרגע שלקחו אותי למטה למסדרון הזה, חשבתי שחיי בסכנה כי לא ידעתי מה מסתתר מאחורי הקיר והיה שוטר שעמד בפינה ממול", סיפר. "לרגע חשבתי שיאנסו אותי כי הכל היה מתוכנן בקפידה".

תייר קנדי משחזר
מקום האירוע | צילום:

לבסוף, סיפר התייר כי לאחר שלא נמצאו ברשותו סמים - הוא קיבל בחזרה את חפציו ושוחרר לדרכו. "הם לא אמרו לי כלום, פשוט עזבו את המקום". בעקבות המקרה, שפורסם הבוקר לראשונה בגלי צה"ל, הגיש התייר תלונה במחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. "לא האמנתי שזה קורה לי ברגע שביקשו ממני גם להוריד את התחתונים", סיפר לפרקליטתו עו"ד רוני אלוני-סדובניק.

עורכת הדין הוסיפה כי "זהו המקרה החמישי שמגיע אליי ובו טוענים בחורים צעירים ממקומות שונים בארץ כי שוטרי משטרת ישראל הפשיטו אותם לעירום מלא. מדובר בתקיפה מינית לכל דבר ועניין ובהפרה בוטה של זכויות אדם מינימליות".

עו"ד רוני אלוני סדובניק (צילום: באדיבות המצולמת)
עו"ד רוני אלוני-סדובניק | צילום: באדיבות המצולמת

הפרקליטה הדגישה כי "מרשי אדם רציני, מיושב בדעתו, אשר מכהן בתפקיד משמעותי בחברת תעופה בינלאומית. החיפוש שנעשה בגופו על ידי השוטרים, לא היה לו כל בסיס וחשד לקיימו. צילומים ופרטים של אותם חמישה שוטרים הועברו לבדיקת מח"ש וכן שגריר קנדה בישראל קיבל דיווח והבטיח כי יטפל בחומרה בנושא".

ממשטרת תל אביב נמסר כי "הנושא נמצא בבדיקת מח"ש".

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר כי "הוגשה תלונה והיא נבדקת".