בפריסה ארצית: מפעל לייצור סמי פיצוציות נחשף הבוקר (שלישי) במרכז תל אביב לאחר חקירה סמויה בת חצי שנה. העסקאות שנערכו במקום, על פי החשד, היו בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. בפשיטת המשטרה נעצרו 20 חשודים. בסרטון של המשטרה מהמקום ניתן להבחין בכלים בהם נעשה שימוש בהכנת בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בין החשודים שנעצרו היו גם בעלי בתי עסק של ייבוא ואספקת תרופות למוסדות רפואיים. מהחקירה עלה שהרשת ייבאה וייצאה סמים, ייצרה סמי פיצוציות והפיצה אותם בכל רחבי הארץ, תוך סיכון בריאותי של הציבור. "ניתן לראות את הכלים בהם השתמשו לייצור הסמים, ואת התנאים הסניטריים הירודים במקום", אמרו במשטרה. "הרשת הזאת עסקה בעצם בהרעלת ילדים".

מפעל בלב ת"א (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
מפעל בלב ת"א | צילום: חטיבת דובר המשטרה

תחילתה של הפרשה היא במידע שהתקבל ביחידת להב 433, המצביע על ייבוא של חומרים שונים בהיקפים גדולים, בהם גם חומרים המופיעים בפקודת הסמים כאסורים. עם התפתחות החקירה התגלו עוד ועוד פרטים שחשפו כי מדובר ברשת מסועפת בפריסה ארצית.

בפשיטת המשטרה הבוקר הגיעו בלשי היחידה למספר זירות בהן בתי החשודים, בתי עסק, מחסנים ופיצוציות. זאת כדי למצוא מסמכים רלוונטיים לחקירה וחומרים שונים. עוד בודקים במשטרה האם הרשת הופעלה על ידי ארגון פשע גדול.

עורך הדין חי הבר, המייצג 5 מתוך העצורים מסר לחדשות 2 Online כי "מדובר בפרשייה שבה הושקעו משאבים רבים, אך הכול היה לחינם. אני סבור שלאחר שיתברר כי אין מדובר בסמים אלא חומרים אחרים המותרים על פי חוק מרשיי ישוחררו לביתם".