השופט משה גלעד (צילום: חדשות 2)
השופט משה גלעד | צילום: חדשות 2

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה משה גלעד ורעייתו אביבה, חברת מועצת העיר עכו, חשודים בעבירות מס בפרשת בנק UBS השוויצרי. במסגרת הפרשה נחקרו עד כה עשרות חשודים בהחזקת חשבונות בנק לא מדווחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני האחרון נעצר רוני אליאס, יועץ השקעות מהבנק השוויצרי, שטיפל על פי החשד בחשבונות הבנק הסודיים של מאות ישראלים. ערב מעצרו הגיע אליאס לסדרת פגישות בישראל עם לקוחות הבנק. סדרת הפגישות נערכה במלון בתל אביב תחת מעקב סמוי של חוקרי רשות המיסים והסתיימה במעצר פתאומי של כל הנוכחים. במסמכים שנתפסו בחדרו של יועץ ההשקעות במלון נכללו רשימות לקוחות שעשויות להוביל לחקירתם של מאות חשודים.

בנק UBS, ארכיון (צילום: רויטרס)
חשבונות סודיים בבנק השוויצרי | צילום: רויטרס

השופט ורעייתו אביבה נכללו ברשימת הלקוחות שנתפסה אצל אליאס. אביבה גלעד נחקרה באזהרה לפני מספר חודשים ואילו השופט נחקר באזהרה בשבוע שעבר. חוקרי רשות המסים אף ערכו חיפוש בבית הזוג. מיד לאחר חקירתו הודיע השופט כי הוא יוצא לחופשה יזומה.

"אנו סמוכים ובטוחים כי בתום החקירה יתברר שלא נפל דופי בהתנהגותם של מרשינו", מסרו עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד, המייצגים את בני הזוג גלעד. "יחד עם זאת החליט השופט גלעד לצאת לחופשה עד שהעניין יתברר עד תום. אנו מצפים שרשויות החקירה יסיימו אותה מהר ככל האפשר נוכח הנסיבות האמורות".

גלעד מונה לשופט ב-2008 וטרם מינויו שימש במשך שנים רבות סנגור פלילי מוכר באזור הצפון. בין היתר ייצג עבריינים בכירים. ב-2010 אף הוצת רכבו מחוץ לביתו בעכו. מינויו לשופט נחשב לשנוי במחלוקת ונעשה בניגוד לדעת שופטי העליון בוועדה למינוי שופטים. במסגרת עבודתו כשופט דן גלעד בתיקי פשע חמור ובהם מקרי רצח, עבירות מין ועוד.