"איימו לערוף את הראש". אופניים חשמליים | צילום: AP

משטרת אשקלון עצרה בימים האחרונים שני קטינים בני 17 המתגוררים בעיר, בחשד כי שדדו אופניים חשמליים וטלפון נייד מנער בן גילם. על פי החשד, איימו השניים על הנער בסכין כי אם ייספר על שארע יערפו את ראש בדומה להוצאות להורג שמבצעים אנשי ארגון דאע"ש בעירק ובסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום ראשון האחרון התלונן הנער במחלק הנוער של משטרת אשקלון וטען בפני החוקרים כי בשעות הלילה של מוצאי שבת ניגשו אליו שני נערים אחרים בעת שהכניס את אופניו החשמליים לאחסון במקלט סמוך לביתו. אחד הנערים חטף ממנו את הטלפון הנייד ולקח את האופניים החשמליים בעוד חברו אוחז בו ומאיים עליו בסכין.

הצעיר החמוש שאל את המתלונן האם הוא מכיר את מעשי ארגון דאע"ש ואיים עליו כי אם ייספר על שארע יערפו את ראשו בדומה להוצאות להורג של המדינה האסלאמית. השניים היכו את הנער בסטירות ואגרופים ואף ניסו לנעול אותו במקלט, אולם הנער התנגד ויצא מהמקום.

האופניים הוחזרו לבעליהם
האופניים הוחזרו לבעליהם | צילום: דוברות מרחב לכיש משטרת ישראל

הנער ביקש מהשודדים שישאירו בידיו את מפתח ביתו, שהיה בצרור המפתחות של האופניים. אחד השודדים הצעירים מסר לו את המפתח ואיים עליו שלא ייספר דבר להוריו ואמר לו כי מה שארע נשאר "בינינו ובין אלוהים". השניים עזבו לא לפני לקחו מהנער 20 שקלים שהיו ברשותו.

עוד באותו היום עצרו שוטרי מחלק הנוער של משטרת אשקלון בפיקודו של פקד שלומי ממן את אחד החשודים. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו עד ליום ראשון בשבוע הבא. אתמול אותר החשוד הנוסף במעשה. בחקירתו הודה במיוחס לו והוביל את השוטרים אל האופניים שנמצאו בדימונה לשם הועברו לטובת צביעה. מיד לאחר שנמצאו, השיבו חוקרי המשטרה את האופניים לבעליהם.