היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה היום (שני) למשטרה לפתוח בחקירה בעקבות טענותיו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שבשיחות שהוקלטו על ידי שולה זקן ופורסמו בערוץ 10, נשמע מאשים את שר הביטחון לשעבר אהוד ברק בקבלת שוחד. כעת נחשפות הקלטות נוספות, המתארות את הדרך שבה, לכאורה, פעלה השיטה ובאמצעות מי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה שהתקיימה בין אולמרט לראש לשכתו לשעבר זקן לפני מספר שנים והגיעה כעת לידי חדשות 2, נשמע ראש הממשלה לשעבר טוען כי ברק גרף לכיסו עשרות מיליוני דולרים בתיווך של עסקאות נשק בינלאומיות. לדבריו, מי שסייע לו היה גיסו, עורך הדין דורון כהן, שגם העביר את הכסף בחשאיות לבנקים בשוויץ. כך נשמעו השניים:

אולמרט: "הוא (ברק) לוקח מכל עיסקת נשק קופון. הוא לוקח שוחד במיליונים ובעשרות מיליוני דולרים. אין עיסקת נשק שישראל עושה.. כולם מדברים על זה. אמנון ליפקין, הא... כולם מדברים על זה. איך שלא מוצאים".

שולה זקן: "מי העורך דין של כל העיסקאות האלה מייצג את הקונים?".

אולמרט: "הגיס שלו, דורון כהן. הוא שותף שלו בחברה. זהו".

שולה זקן: "טוב, כנראה גם מצ׳פרים אנשים אחרים בדרך. אז אף אחד לא מדבר".

אולמרט: "לא אני לא חושב. הם עושים את זה בחשאיות גמורה. רק שניהם".

שולה זקן: "אז איפה הכסף?".

אולמרט: "הוא מחביא אותו".

שולה זקן: "דורון?".

אולמרט: "דורון, בשוויץ או באיזה שהם מקומות. כי הוא משרד עורכי דין וכו׳ והוא מעביר את זה לחברה שבה שמו של ברק לא מופיע או שהוא שותף שלו".

שוחח עם זקן בשליחות אולמרט?
זקן ואולמרט, ארכיון | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

ממשרדו של אהוד ברק נמסר בתגובה: "מדובר בשקר הזוי נוסף שמופץ מזה שנים ארוכות על ידי עבריין מורשע שביצע בעצמו את סוג העברות שהוא מייחס לאחרים. קשה להסביר את השתהותו של אולמרט במשך שנים מפניה לגורמים המוסמכים. יתכבד מר אולמרט ויפנה למשטרה מיד, אם אכן יש בידיו מידע כזה".

השיחה בין השניים הוקלטה על ידי שולה זקן, שבהמשך חתמה על עסקה עם הפרקליטות במסגרתה תרצה עונש מופחת בתמורה להפללתו של ראש הממשלה לשעבר. בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בי-ם במסגרת שלב העדויות במשפט בפרשת טלנסקי ומעטפות הכסף, הסבירה זקן כי עשתה זאת לאחר שדרשה מאולמרט כסף בשל אורח חייו הראוותני. "ראיתי איך הוא חי ורציתי גם", אמרה.