נעצר אחרי מצוד ממושך. ארכיון (צילום: AP)
נעצר אחרי מצוד ממושך. ארכיון | צילום: AP

יממה לאחר שהותר לפרסום כי נעצר חשוד ברצח הצעירה נועה אייל ז"ל בשנת 1998, נראה כי המשטרה הצליחה לפענח מקרה רצח נוסף שאירע בשנת 1999. שוטרי משמר הגבול עצרו היום (רביעי) תושב קלקיליה בן 36, החשוד כי היה מעורב ברצח מרים אברהם ז"ל, תושבת פתח תקווה, לפני 15 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד נעצר לפנות בוקר בפעילות מיוחדת של לוחמי משמר הגבול בקלקיליה. היום הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

האירוע התרחש בחודש ינואר אותה שנה, אז נרצחה אברהם ז"ל (46) בדירתה בפתח תקווה. בחלוף השנים נעצר חשוד נוסף שאף הורשע ברצח בשנת 2003, גם הוא תושב השטחים. ממשטרת פתח תקווה נמסר כי החשוד שנעצר הבוקר היה תחת מצוד במשך שנים רבות, בהן על פי החשד החליף זהויות והסתתר בחו"ל עד שנתפס בביתו.

בשלב זה החקירה נמשכת ומתנהלת בתחנת פתח תקווה, תחת פיקודו של סגן ניצב טל פיקרביץ'. מהמשטרה נמסר כי ככל הנראה הרקע לרצח אברהם ז"ל פלילי ולא לאומני.

נועה אייל (צילום: חדשות)
נועה אייל ז"ל | צילום: חדשות

אחרי 16 שנה: פוענח רצח נועה אייל ז"ל

אתמול הותר לפרסום כי נעצר חשוד ברצח הנערה נועה אייל בשנת 1998. בשבוע שעבר הוא הובא לדיון שלישי בהארכת מעצרו, בין היתר לאחר שנמצאו בביתו חפצים שהיו שייכים לאייל בביתו.

לנוכח חוסר הראיות בזירה, הצליחו החוקרים במהלכי חקירה ממושכים לאמת את שרידי הדנ"א שנמצאו בזירה יחד עם הדנ"א שלו. זאת בעזרת דגימת רוק שהצליחו לקחת ממנו ומבן משפחה שלו, כחלק מהמעקב שביצעו אחריו עוד בטרם נעצר. דגימת דנ"א נלקחה מהחשוד לפחות פעמיים - הן בזמן המעקב אחריו והן בזמן החקירה.

עוד הצליחו במשטרה לבצע איכון של הטלפון הסלולרי של החשוד ולאמת כי היה באזור האירוע באותה העת. הוא מכחיש את מעורבותו במעשה הרצח. עורך דינו, יהודה שושן, אמר כי הוא מסר את גרסתו לחוקרים והוא משתף עמם פעולה.

אייל, אז בת 17, נאנסה ונרצחה בשכונת רמות בירושלים בפברואר 1998, בשעה שהייתה בדרכה חזרה לביתה בשעות הלילה. היא נראתה בפעם האחרונה בכיכר הדווידקה שבעיר, לאחר שצפתה בסרט בסינמטק עם בן זוגה.