מאות אלפי נשים נפגעו. ארכיון
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

החשד לאונס בפתח תקווה - תיק סגור: מאות מתושבי העיר מחו ביממה האחרונה בעקבות תלונה על אונס של נערה בת 14 אשר פורסמה לראשונה בחדשות 2, אך היום (חמישי) קובעת המשטרה כי הנערה לא נאנסה. "מאז אמש עסקו כוחות תחנת פתח תקווה בחקירה מאומצת של חשד לביצוע אונס הקטינה, אך מממצאי החקירה עולה כי אין חשד לפלילים באירוע", נמסר מהמשטרה. הנערה הודתה בחקירתה כי בדתה את הסיפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח הראשוני על המקרה התקבל אתמול בשעות הבוקר במשטרת פתח תקווה, כאשר נערה בת 14 סיפרה כי נאנסה באתר בנייה בשכונה. חיפושים נרחבים החלו אחר חשוד במעשה, בהתבסס על עדותה של הנערה, שסיפרה כי גבר שאינה מכירה גרר אותה בכוח לקרוואן נטוש, שם אנס אותה ולאחר מכן נמלט.

לחיפושים אחר החשוד נרתמו גם תושבי השכונה שסייעו למשטרה במטרה להביא ללכידתו של החשוד, אך כעת החליטו החוקרים כי לא בוצע פשע כלפי הנערה - זאת לאחר עדותה של הקטינה במשטרה, לפיה הסיפור בדוי.

אמש, עוד בטרם הודעת המשטרה, הפגינו תושבים רבים משכונת אם המושבות בעיר ודרשו מראש העיר יצחק ברוורמן, ממפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומהשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' למצוא פתרון מיידי לתחושת חוסר הביטחון שעליה הם מדווחים בעקבות האירועים האחרונים בשכונה.

התושבים הזכירו במהלך ההפגנה גם את האירועים האחרונים, ובהם הרצח על רקע לאומני של נתנאל ערמי ויידוי אבנים של פועלי בניין אל עבר בתים בשכונה. התושבים דרשו להקים תחנת משטרה קבועה בשכונה, ואיימו להחריף את מחאתם במידה ודרישתם לא תתקבל.

"זה מצב שקיים פה כל כך הרבה זמן. למה צריך לקרות משהו כדי להתעורר?" שאלה אחת התושבות את ראש העיר יצחק ברוורמן שהגיע למקום וענה: "מה שאנחנו צריכים זה יותר שוטרים. אדון בנושא עם השר לביטחון פנים ועם המפכ"ל".