נהג אוטובוס ערבי בירושלים הותקף אמש (שבת) בכל חלקי גופו. על פי החשד, מי שעומדים מאחורי המעשה הזה הם חמישה נוסעים יהודים - וזאת לאחר שנשאל על ידי אחר מהם האם הוא אוהד יהודים, וסירב להשיב. המשטרה עצרה חשוד אחד בביצוע המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ראיתי אותו קורא לשלושה חבר'ה שלו שיושבים בחלק האחורי של האוטובוס ואומר להם 'תבואו, הנהג לא אוהב יהודים'", סיפר הנהג עוואד גנין. "באו עוד שלושה, אחד מהם הרים יד ונתן לי מכה על החזה - תוך כדי נסיעה".

התקיפה אירעה בסמוך לסוף מסלול הנסיעה. "איך שהגעתי לתחנה האחרונה, ממש החניתי את האוטובוס, עוד שניים באו", אמר גנין. :קמתי מהכיסא והם באו, נתנו לי בעיטה בצד, ומכות בגב. הם גם משכו אותי מההגה החוצה והתחילו לצעוק 'מוות לערבים, נהרוג אותך יא ערבי, נדקור אותך כמו שדקרנו את ההוא'".

"האנשים האלה לא מבינים ולא יודעים מה זה לשמור על שלום במדינה", הוא אומר. "אני בן אדם ששומר על שלום, אין לי בעיה עם אף אחד. בן אדם הולך להביא פרנסה לאישה, לילדים וחוזר הביתה".

כאמור, אחד מחמשת החשודים בתקיפה נתפס אמר והיום האריך בית המשפט את מעצרו בשלושה ימים. במקביל מחפשת המשטרה אחר יתר התוקפים.

לאחרונה התפטרו עשרות נהגי אגד ערבים בירושלים, על רקע האירוע שבו נמצאה גופת נהג ערבי. החקירה העלתה שהנהג שם קץ לחייו, אך ברחוב הערבי מסרבים לקבל את הקביעה וטוענים שהוא נרצח.