התיק נסגר. שפר, ארכיון (צילום: איל יצהר, גלובס)
יהודה שפר | צילום: איל יצהר, גלובס

המשטרה קבעה היום (חמישי) כי אין מקום להעמיד לדין את המשנה לפרקליט המדינה יהודה שפר בגין מעורבתו בתאונת דרכים קטלנית בחיפה. במשטרה טענו כי אין תשתית ראייתית מספקת בכדי להעמיד לדין את עו"ד שפר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שפר נחשד בתחילה כי היה מעורב בדריסתו למוות של אליאס מנסור בן ה-65 לפני כחודשיים וחצי. התאונה הקטלנית התרחשה בבוקר שבת, כששפר נסע במכוניתו הפרטית, פגע במנסור וגרם לפציעתו במצב קשה. הפרקליט הבכיר מיהר לצאת מכלי הרכב ולהזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו זמן קצר לאחר מכן לזירה. פרמדיקים של מד"א ביצעו במנסור פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

שפר הוגדר כחשוד בדריסה, אולם במשטרה נבחן האם הולך הרגל פעל כשורה או שמא התפרץ אל הכביש. זמן קצר לאחר התאונה נחקר שפר ובהמשך שוחרר לביתו ושב לעבודתו, במקביל להמשך מאמצי החקירה.

בדיקת דם שערכה המשטרה לעו"ד יהודה שפר העלתה כי לא היה שיכור בעת שדרס למוות. "העובדה שאחינו יצא להליכה בשבת בבוקר וחזר בארון היא בלתי נתפסת", אמר בריאיון לחדשות 2 אחיו רוני מנסור. "לנו חשוב לדעת את האמת, את כל האמת ורק את האמת".

"בוחני אגף התנועה סיימו את החקירה בעניינו של המשנה לפרקליט המדינה", טענו במשטרה. "היחידה החוקרת סבורה כי אין תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום בגין מעורבותו בתאונת הדרכים הקטלנית". עוד נמסר כי תיק החקירה הועבר לעיון הפרקליטות והחלטתה בנושא.