חומרי חקירת הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי נחשפים: אחד החשדות המרכזיים נגד ראש ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן היא שעמד מאחורי חברת "דנה לוגיסטיקה", אחת משלוש החברות שנבחרו לתת שירותים בנמל אשדוד. הטענה הייתה שהבעלים בפועל של החברה ומקורבו של חסן, יניב בלטר וקרוב משפחתו יניב חסן חלקו איתו את הרווחים והוא דאג לספק את העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בחקירה הזו העיד גם אשכנזי, שהיה יושב ראש חברת הקידוח "שמן" ששכרה את שירותיה של "דנה". אשכנזי העיד שתהה מדוע "שמן" אינה יכולה להתקשר ישירות עם נמל אשדוד. "אני שאלתי את שוקי סגיס מנכ"ל הנמל מדוע איננו יכולים לעבוד מול הנהלת הנמל ישירות ללא מתווכים", העיד.

"התשובה של שוקי הייתה שהנמל לא עובד מול חברות ישירות, אלא באמצעות שלוש חברות הפועלות ברישיון בנמל למתן השירותים". ואכן "שמן" פנתה לשלוש החברות הללו ובסופן נבחרה "דנה", עקב כך שהיא נתנה את המענה המקצועי ביותר, כך העיד אשכנזי.

אשכנזי הסביר עוד בעדותו מדוע מצא לנכון להיפגש עם יושב ראש ועד העובדים הדומיננטי. מהחקירה עלה שאשכנזי חשש מפני שביתות בנמל שיפגעו בחברה, ולכן הומלץ לו לפגוש את חסן "כדי שהחברה תוכל לפעול במינימום פגיעה". מיד לאחר הפגישה הודיע אשכנזי ב"שמן", שאלון חסן הבטיח ש"יהיה בסדר ולא יהיו בעיות".

חסן ניצב בימים אלו מול כתב אישום בשורה של עבירות שחיתות. אתמול פורסמו רשימת הנכסים שבבעלותו יחד עם חלק מתמלילי חקירתו במשטרה, שבהם הוא מצהיר כי הוא נוהג להעניק הלוואות בריבית. במהלך חקירתו נשאל חסן לגבי רכושו ודרכי המימון.

פרקליטו של אלון חסן, עו"ד בני כץ, אמר: "אלון חסן ומשפחתו הרוויחו את כספם באופן חוקי, ביושר ובשקיפות מוחלטת. ההתעסקות הנלוזה בכספו הפרטי והחוקי למהדרין של מרשי נועדה ליצור מסך עשן ולהסתיר את הבחישה הפלילית שנעשתה בחקירתו".

התגובה מטעמו של הרמטכ"ל לשעבר: "אשכנזי מסר עדות בפרשה בלבד, לא נחשד בדבר ולא נמצא דופי בהתנהלותו".