עופר צברי (צילום: רביד פדר)
בכירים יזומנו לעדות. ארכיון | צילום: רביד פדר

משטרת מרחב איילון תזמן בסוף השבוע הקרוב מספר בעלי תפקידים בקבוצת הפועל פתח תקווה למתן עדות. החוקרים ינסו לעמוד על מהות היחסים בין מנהל הקבוצה עופר צברי והשחקנים בקבוצת הנוער של הפועל פתח תקווה, והאם יש עוד קטינים עמם קיים לכאורה יחסי מין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה במחוז תל אביב בראשותו של ניצב בנצי סאו, של אלוף המשנה המשרת ביחידה מסווגת בצה"ל החשוד בביצוע עבירות מין בקטין אחד. החוקרים ינסו להבין אם הוא בא במגע עם קטינים נוספים. הם מנסים לעשות זאת באמצעות בדיקת המחשב האישי שלו, שם גם ייבדק הם ישנן תכתובות באינטרנט עם קטינים.

יש לציין שהמחשב לא הגיע בקלות לידי החוקרים בשל תפקידו המסווג של הקצין החשוד. המחשב המסווג נבדק לפני שהועבר למשטרה על ידי אנשי ביטחון שדה, שמחקו חומרים סודיים והעבירו אותו לאחר מכן לידי החוקרים. עו"ד מיקי חובה, פרקליטו של הקצין, אמר שמרשו מודה במיוחס לו, אבל הוסיף הנער הבהיר לו חד משמעית שהוא בן 16 ולכן המעשה חוקי. "אנחנו מקווים שהמשטרה תסיים את החקירה במהרה ותשחרר אותו לביתו", הוסיף עו"ד חובה.

אין תמונה
עו"ד מיקי חובה

על פי טענת המשטרה, צברי ושלושה בני אדם נוספים, בהם גם הקצין הבכיר, קיימו יחסי מין עם קטינים וקטינות תמורת תשלום. החשד מייחס לעצורים יצירת קשר עם קטינים וקטינות באמצעות הרשת החברתית פייסבוק ושידולם לקיים איתם יחסי מין.

צברי: "בתחילת הפרשה היו לי מחשבות אובדניות"

כרגע יש למשטרה חשד שהם יצרו קשר עם 15 קטינים וקטינות בסך הכל. אחד החשודים - שאינו עופר צברי - חשוד גם באונס של אחת הקטינות. "כרגע יש לנו ראיות בתיק שקושרות את החשודים למיוחס להם", אמר ראש לשכת החקירות של מרחב איילון רב פקד רונן שמרי.

בחודש שעבר נמצא עופר צברי, מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, עם נער בן 17 ליד בית העלמין בחולון. כששוטרת דפקה על חלון הרכב צברי נמלט, ועל פי טענת המשטרה דרס אותה. השתלשלות האירועים הובילה תוך דקות בודדות למרדף משטרתי עם מסוקים באוויר ודיווחים חמים בתקשורת על מצוד אחר פדופיל מוכר.

סאו, ארכיון (צילום: חדשות 2)
החקירה מתרחבת. ניצב בנצי סאו | צילום: חדשות 2

"בתחילת הפרשה הזאת היו לי מחשבות אובדניות, ימים קשים מאוד", הוא תיאר אז בריאיון בלעדי לבן מיטלמן באולפן שישי. "להיות עצור בתא מעצר לבן אדם נורמטיבי שלא חווה חוויה כזאת מימיו זה כאילו הגיע סוף העולם".