סימני שאלה בחקירת מותו (צילום: חדשות)
סימני שאלה בחקירת מותו | צילום: חדשות

חקירת מותו של סלמון טקה: על אף שבמשטרה סוברים כי גרסתו של השוטר לאירועים שהובילו לירי נכונה, עדיין קיימים סימני שאלה גדולים בכל הנוגע להשתלשלות שגרמה לו לשלוף את האקדח ולירות. טקה יובא למנוחות היום (שלישי) בשעה 12:00 בבית העלמין תל רגב - ובמשטרה נערכים להפגנות ברחבי הארץ ומבהירים - גילויי אלימות ייענו בחומרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במחלקה לחקירות שוטרים מנסים לזרז את החקירה כיוון שהמשמעויות והרגישויות בכל הקשור לה ברורות לכולם. אבל למרות נכונות גרסתו, ספק אם קצין המשטרה הצליח לשכנע את החוקרים שהייתה הצדקה לירי ושהוא נעשה לפי הכללים.

השאלה הגדולה שעולה בפני החוקרים היא עד כמה האבנים שנזרקו לעברו, ממרחק של 30 מטרים, אכן סיכנו את הקצין עד כדי שליפת האקדח והפעלתו. ממצאי החקירה בשטח אכן תומכים בגרסה של השוטר שהירי היה אל הרצפה, ואכן נמצאו סימנים באספלט.

בנוסף, הניתוח במכון לרפואה משפטית מאשש טענה זאת. אבל למרות כל אלו, גם אם יקבע סופית שלא בוצע ירי ישיר, אז תדון החקירה בעצם הפעלת הנשק עצמה והירי והאם השימוש בנשק חם היה שגוי.

בינתיים השוטר מוחזק במעצר בית מלא במרכז הארץ תחת אבטחה כבדה למדי. במשטרה קיים חשש לחיו, זאת מאחר שברשת שלא מפסיקים להשמיע איומים על חיו ודרגת האיומים הזו גבוהה. כבר אתמול ממלא מקום המפכ"ל אמר שמתחייבת בדיקה עמוקה ויסודית לנסיבות האירוע הירי.

במשטרה נערכים היום להמשך המחאה של יוצאי אתיופיה לאחר ההלוויה שתתקיים בצהריים, ההבנה היא שגם היום המחאה תתפרש על פני כמה אזורים ברחבי הארץ. עם זאת, הוחלט בפיקוד המשטרה לאפשר מחאה בזמן קצוב ולמנוע בכל דרך פגיעה ממושכת בשגרת החיים.

קצין בכיר במטה הארצי במשטרה מדגיש בשיחה עם החדשות כי כל גילוי של אלימות או ניסיון לפגוע בשוטרים ייענה בתקיפות. אתמול, נזכיר, נפצעו 3 שוטרים במהלך ההפגנות שהתקיימו ליד תחת זבולון.

"זה לא הריגה - זה רצח"

אמיר, בן דוד של טקה, סיפר במהלך ריאיון לכאן רשת ב' כי הוא חלם להתגייס למשטרה אחרי שירותו הצבאי וטען כי בן משפחתו לא נהרג אלא נרצח. "ממה הוא נהרג? מתאונת עבודה? מפגיעת רכב?", העלה בן הדוד סימני שאלה. "כשאתה יוצא עם הילדים לגן שעשועים אתה יוצא עם נשק? הוא ראה שחור מתהלך, וכשבבת ים השוטר יצא זכאי, מה היה אכפת לשוטר להרוג אותו? כשאתה מכוון, אתה לא חושב שהנשק שלך הורג מישהו? זאת לא הייתה הריגה - זה היה רצח".

כיכר שאול המלך בבאר שבע (צילום: אביחי מרציאנו, רדיו דרום, חדשות)
עצרת לזכרו של טקה | צילום: אביחי מרציאנו, רדיו דרום, חדשות

"הילד היה אור בבית, ההורים מספרים שהתחושה היא כאילו נכבה להם האור. הוא היה ילד טוב שעזר למשפחה, לסבא כבד הראייה שלהם - ילד מקסים", המשיך וסיפר על סלמון. "הוא רצה להתגייס ליחידה קרבית בצבא וחלם אחרי השחרור להתגייס ליחידת האופנוענים של המשטרה