"לא נגיד לברק מה לומר". האזינו (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

תנועת הליכוד פנתה הבוקר (רביעי) ליועמ"ש בבקשה שיפתח בחקירה פלילית נגד אהוד ברק על מנת שיחשוף את "קשריו העסקיים והאישיים" עם הפדופיל המורשע ג'פרי אפסטין. בתלונה שהגיש בשם המפלגה עורך הדין מיכאל דבורין נטען כי ברק, כמו גם קרן וקסנר שהעבירה לידיו 2.3 מיליון דולר, מסרבים לחשוף את סיבת התשלום, שהועבר לברק על "מחקר שמעולם לא פורסם בעת שברק היה איש ציבור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באשר ליחסים בין ברק לבין אפסטין נכתב בבקשת הליכוד: "מר ברק צולם יוצא מדירתו של אפסטין בשנת 2016. עד כדי כך היו קרובים הקשרים בין השניים עד ששמו של מר ברק אף הופיע "בפנקס השחור" של מר אפסטין. בהקשר זה קיים הכרח אמיתי לבחון אם "המענקים" שקיבל ברק מקרן וקסנר ו/או מר אפסטין חדלו בשנת 2006 או שמא החליפו צורה בשנים שלאחר מכן והמשיכו להינתן לו".

נזכיר כי אפסטין, המיליארדר היהודי-אמריקני, נעצר בסוף השבוע באזור ניו יורק בחשד לסרסרות בעשרות קטינות. על פי החשד, אפסטין סחר בנערות מתחת לגיל 18, אילץ אותן להעניק שירותי מין למכריו וכן שידל אותן להעניק לו עיסויים בעלי אופי מיני בבתיו הפרטיים שבפלורידה ובניו יורק תמורת תשלום.

נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו | צילום: רויטרס, חדשות

ב-2008 אפסטין כבר הורשע בהתעללות מינית בנערות אך במסגרת עסקת טיעון סודית שנחתמה עמו אז, ריצה 13 חודשי מאסר בלבד ושילם פיצויים למתלוננות נגדו. על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, עסקת הטיעון המקלה תווכה על ידי עורך הדין אלכסנדר אקוסטה שמשמש כיום כמזכיר העבודה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. בעוד שאקוסטה עצמו הגן על עסקת הטיעון, מהבית הלבן נמסר בחודש פברואר האחרון כי בכוונתם "לבחון לעומק את הטיפול בתיק".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיתף אז בחשבון הטוויטר שלו את הפרסום אעל ודות מעצרו של אפטשיין שבו הוזכרו גם קשריו לאהוד ברק וכתב "והתקשורת שותקת". זמן קצר לאחר מכן, אהוד ברק הגיב לציוץ של נתניהו וכתב: "כואב לשמוע שאנשים שאני מכיר הסתבכו בפלילים. קודם נתניהו, עכשיו אפסטין. מאחל לשניהם שהאמת תתברר עד תומה. נקודה".