דקירת הצעיר בן ה-17 במעון לקהילה הלהט"בית בתל אביב: מבית החולים איכילוב בו הוא מאושפז נמסר הערב (שישי) כי מצבו ממשיך להיות קשה אך יציב. בתיעוד ממצלמות האבטחה נראה אחד החשודים מגיע עם רכבו סמוך לכניסה למעון, דוקר את הנער ונמלט. בעקבות האירוע ארגוני הקהילה הלהט"בית הכריזו על "הצעדה הטרנסית" שתתקיים ביום ראשון הקרוב בשעה 18:00 בערב בשדרות וושינגטון בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנער שנדקר ברחוב יחיעם בו ממוקם המעון המיוחד לבני הקהילה הלהט"בית "בית דרור" פונה לבית החולים כשהוא סובל מפצעי דקירה בגופו. עם הגעתו, הוא הוכנס לחדר הניתוח שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו. מבית החולים נמסר כי בסיום הניתוח הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה אך יציב.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שהגיע ליד החדשות ניתן לראות את רגעי הדקירה הדרמטיים: בסרטון, נראה אחד החשודים מגיע עם רכבו לאזור, מחנה את הרכב סמוך למעון, דוקר את הנער מספר פעמים ובהמשך - נמלט מהמקום עם הרכב.

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ומבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בנער ממוצא ערבי מטמרה שעבר מסכת לחצים מבני משפחתו לחזור בתשובה. מאמצי המשטרה מתמקדים כעת באיתור בני המשפחה והבאתם לחקירה, ונפתח מצוד אחר שניים מאחיו.

מהמרכז הגאה של עיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה לאירוע: "פשעי שנאה הם פשעי שנאה ולא משנה מי היד שאחזה בנשק. היום התבצע בתל אביב פשע שנאה שצמח על רקע להט"בופובי ועל רקע שיח מתמשך נגד הקהילה וחבריה. הנערות והנערים ב"בית דרור" נמלטים ממציאות בלתי אפשרית בה נשקפת לעתים קרובות סכנה ממשית לחייהם ומגיעים למקלט בטוח, תומך ומסייע. האחריות שלנו כחברה היא להיות כל הזמן מקלט מפני שנאה, אלימות ולהט"בופוביה".

זירת אירוע הדקירה, אתמול (צילום: מד"א, חדשות)
זירת אירוע הדקירה | צילום: מד"א, חדשות

עוד נמסר כי "המרכז הגאה תל אביב-יפו מחזק את ידי אחינו ואחיותינו ב"בית דרור" וקורא כל חברות וחברי הקהילה הלה"טבית שחוששים מפני אלימות או פגיעה מצד הסביבה או המשפחה שלהם לפנות לסיוע. קו הקשב של האגודה ומוקד הפניות של "איגי" יפעלו בסוף השבוע במתכונת חירום: הקו הדיגיטלי "דיגי" נפתח בשעה שלוש וחצי ויהיה זמין להודעות ווטסאפ עד הלילה במספרים- 054-911-9726 ו - 054-911-9718", ו"יש עם מי לדבר״,קו הקשב של האגודה יפעל הערב במשמרת חרום: 19:30 עד 22:30 בטלפון: 03-6205591 ובאפליקציית וואטסאפ במספר: 058-6205591".

מסאם וואהב, יו"ר העמותה למען הלהט"ב הערבי - הבית השונה "אלביית אלמוחלתף" נמסר: "האירוע שהתרחש היום בתל אביב הוא אירוע שנאה כלפי הקהילה הלהט"בית בכלל. מדובר כאן על ניסיון רצח על רקע כבוד המשפחה שזה אחד הפרצופים של הלהט"בפוביה. לא סוד שהקהילה הלהט"בית הערבית סובלת מהומופוביה ברמה הרבה יותר גבוהה מכלל הקהילה הישראלית, דורשת התייחסות מוגברת לצורך מאבק נגד השנאה הזו. אנו עם כלל חברי הקהילה הערבית נמצאים כאן כדי להוות משפחה נבחרת ותומכת לכל נוער צעיר או מבוגר ערבי להט"בי".

ח״כ עידן רול, ראש התא הגאה במפגלת כחול לבן, הגיע ל"בית דרור" מיד כששמע על המקרה: "ראשית, אני מתפלל להחלמתו המהירה של הפצוע ושולח תמיכה לבית דרור ביום קשה שכזה. בשבוע בו אנו מציינים עשור לרצח בבר נוער וארבע שנים לרצח שירה בנקי ז״ל הקהילה שלנו מקבלת תזכורת כואבת שאנחנו לא בטוחים ובטוחות במרחב הציבורי".

רול סיפר כי "לפני מספר שבועות ביקרתי ב"בית דרור" וביליתי ערב עם הנערים והנערות שעבורם מהווה בית דרור חוף מבטחים. נערים שהעולם בגד באמונם מגיעים לכאן בידיעה שכאן יוכלו להרגיש בטוחים ורצויים. הגעתי לכאן היום כדי לנסות ולשדר להם שהם לא לבד ושלמרות אירוע הדקירה הנתעב מחוץ לדלת ביתם הם חלק מקהילה גדולה וחזקה שדואגת להם. הדקירה הזו היא תוצאה של קמפיין הסתה יומיומי נגד הקהילה שלנו שעוברת דה לגיטימציה על ידי קיצוניים ואפילו נבחרי ציבור. נמשיך להיאבק על מרחב בטוח ושוויוני לכל נער ונערה בקהילה. אני קורא למשטרה לחקור במהירות את האירוע ולמצות את הדין עם האשמים. הקהילה הגאה מתאחדת היום בתפילה לשלומו של הפצוע".