דקירת הצעיר בן ה-17 במעון לקהילה הלהט"בית בתל אביב: במסגרת צו איסור הפרסום על החקירה, ניתן לומר כי זהותו של הדוקר ידועה למשטרה. ההערכה במשטרה היא שלכידת הדוקר היא "רק עניין של זמן". מצבו של הנער מוסיף להיות קשה ויציב, וארגוני הקהילה הלהט"בית הכריזו על "הצעדה הטרנסית" שתתקיים ביום ראשון הקרוב בשעה 18:00 בערב בשדרות וושינגטון בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בזמן שחלף מאז הדקירה עולה כי מדובר באירוע שונה באופיו מפשעים אחרים כלפי הקהילה הגאה, כגון הרצח בבר נוער, ונסיבות המקרה שונות לחלוטין. אתמול פורסם כי מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בנער ממוצא ערבי מטמרה שעבר מסכת לחצים מבני משפחתו לחזור בתשובה.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שהגיע לידי החדשות ופורסם אתמול ניתן לראות את רגעי הדקירה הדרמטיים: בסרטון, נראה אחד החשודים מגיע עם רכבו לאזור, מחנה את הרכב סמוך למעון, דוקר את הנער מספר פעמים ובהמשך - נמלט מהמקום עם הרכב.

זירת אירוע הדקירה, אתמול (צילום: מד"א, חדשות)
זירת אירוע הדקירה, אתמול | צילום: מד"א, חדשות

הנער שנדקר ברחוב יחיעם, שבו ממוקם המעון המיוחד לבני הקהילה הלהט"בית "בית דרור" פונה לבית החולים כשהוא סובל מפצעי דקירה בגופו. עם הגעתו, הוא הוכנס לחדר הניתוח שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו. מבית החולים נמסר כי בסיום הניתוח הוא אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה אך יציב.

מהמרכז הגאה של עיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה לאירוע: "פשעי שנאה הם פשעי שנאה ולא משנה מי היד שאחזה בנשק. היום התבצע בתל אביב פשע שנאה שצמח על רקע להט"בופובי ועל רקע שיח מתמשך נגד הקהילה וחבריה. הנערות והנערים ב"בית דרור" נמלטים ממציאות בלתי אפשרית בה נשקפת לעתים קרובות סכנה ממשית לחייהם ומגיעים למקלט בטוח, תומך ומסייע. האחריות שלנו כחברה היא להיות כל הזמן מקלט מפני שנאה, אלימות ולהט"בופוביה". עוד נמסר כי "המרכז הגאה תל אביב-יפו מחזק את ידי אחינו ואחיותינו ב"בית דרור" וקורא כל חברות וחברי הקהילה הלה"טבית שחוששים מפני אלימות או פגיעה מצד הסביבה או המשפחה שלהם לפנות לסיוע. .

מסאם וואהב, יו"ר העמותה למען הלהט"ב הערבי - הבית השונה "אלביית אלמוחלתף", מסר: "האירוע שהתרחש בתל אביב הוא אירוע שנאה כלפי הקהילה הלהט"בית בכלל. מדובר כאן על ניסיון רצח על רקע כבוד המשפחה שזה אחד הפרצופים של הלהט"בפוביה. לא סוד שהקהילה הלהט"בית הערבית סובלת מהומופוביה ברמה הרבה יותר גבוהה מכלל הקהילה הישראלית, דורשת התייחסות מוגברת לצורך מאבק נגד השנאה הזו. אנו עם כלל חברי הקהילה הערבית נמצאים כאן כדי להוות משפחה נבחרת ותומכת לכל נוער צעיר או מבוגר ערבי להט"בי".