מצבו של הנער בן ה-17 שנדקר ביום שישי מחוץ למקלט לנוער גאה בתל אביב השתפר, והוא מוגדר כעת בינוני. מבית החולים איכילוב נמסר כי הוא מאושפז עדיין ביחידה לטיפול נמרץ אך הוא בהכרה, נושם עצמאית ומתקשר עם הסביבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש דיווחנו כי במסגרת צו איסור הפרסום על החקירה, ניתן לומר כי זהותו של הדוקר ידועה למשטרה. ההערכה במשטרה היא שלכידת הדוקר היא "רק עניין של זמן". ארגוני הקהילה הלהט"בית הכריזו על "הצעדה הטרנסית" שתתקיים היום בשעה 18:00 בערב בשדרות וושינגטון בעיר.

בזמן שחלף מאז הדקירה עולה כי מדובר באירוע שונה באופיו מפשעים אחרים כלפי הקהילה הגאה, כגון הרצח בבר נוער, ונסיבות המקרה שונות לחלוטין. שלשום פורסם כי מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בנער ממוצא ערבי מטמרה שעבר מסכת לחצים מבני משפחתו לחזור בתשובה.

בתיעוד ממצלמות האבטחה שהגיע לידי החדשות ופורסם שלשום ניתן לראות את רגעי הדקירה הדרמטיים: בסרטון, נראה אחד החשודים מגיע עם רכבו לאזור, מחנה את הרכב סמוך למעון, דוקר את הנער מספר פעמים ובהמשך - נמלט מהמקום עם הרכב.

זירת אירוע הדקירה, אתמול (צילום: מד"א, חדשות)
זירת אירוע הדקירה, אתמול | צילום: מד"א, חדשות

הנער שנדקר ברחוב יחיעם, שבו ממוקם המעון המיוחד לבני הקהילה הלהט"בית "בית דרור" פונה לבית החולים כשהוא סובל מפצעי דקירה בגופו. עם הגעתו, הוא הוכנס לחדר הניתוח שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו.

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי, מסר היום: "מדינת ישראל נמצאת במצב חירום. בימים בהם האלימות, השנאה וההסתה כלפי הקהילה הגאה בישראל ממשיכה להשתולל, ממשלת ישראל בוחרת לשתוק. בזמן שבו נער מהמגזר הערבי נדקר על רקע נטייתו המינית וזהותו המגדרית, נבחרי הציבור הערביים בוחרים להתעלם. לא נוכל עוד לשתוק ולאפשר להתעלם מהאלימות שממשיכה להתעצם. נצעד היום במחאה ונשמיע את דרישתנו לחיות את חיינו בביטחון וללא שום פחד, בכל מקום ובכל מגזר".