לאחר שנעצר החשוד בן ה-18 בשריפת בית המטפלת כרמל מעודה בראש העין, היום (ראשון) נודע לחדשות כי זו לא הפעם הראשונה שהוא עומד מאחורי הצתת מבנה - ואף ישב על כך בכלא בעבר. במקביל, מתגבשת הערכה שלפיה החשוד לא פעל לבדו וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גורמים המכירים את הצעיר היטב סיפרו כי לפני כשנה וחצי הוא נעצר בחשד להצתה של מבנה ציבורי בקרני שומרון. על כך הוגש נגדו כתב אישום והוא נשלח לחמישה חודשי מאסר.

במקביל, חוקרים מספרים כי החשוד ככל הנראה לא פעל לבדו, וייתכן שנשלח למשימה בידי אנשים אחרים - ספק אם תחת איומים או בעבור תשלום. כיוון זה נחקר כעת לעומק בידי המשטרה, שבעקבות מידע מודיעיני שהתקבל צפויה לבצע מעצרים נוספים ביממה הקרובה ואפילו עוד במהלך הלילה.

המטפלת המואשמת בהתעללות, כרמל מעודה
המטפלת המואשמת בהתעללות, כרמל מעודה | צילום: פלאש 90, חדשות

הבוקר נחשפו פרטים חדשים אודות החשוד, שגדל בקרני שומרון אך התגורר בשנה האחרונה בראש העין אצל משפחה אחרת. מקורב לחשוד סיפר כי ככל הנראה שאחד הילדים במשפחה שעמה התגורר התחנך בעבר בפעוטון של כרמל מעודה.

אותו מקורב ציין כי "הוא ילד שלא מגיע מהעולם הזה (עולם הפשע)", והעלה את החשש כי ייתכן ואותו חשוד ביצע את המעשה תחת איומים מצד המשפחה אצלה התגורר, בראש העין. בערב יום שבת, שעות אחרי שהפעוטון של כרמל מעודה עלה באש בראש העין, הוא נלקח לחקירה והיום הוארך מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

החוקרים הצליחו להגיע אל החשוד אחרי בדיקת סרטוני האבטחה שהצביעו עליו כעומד מאחורי המעשה. כמו כן, גורם המעורה בחקירה סיפר כי נלקחו דגימות משלושה מוקדים שונים באזור המחסן שבקומת הקרקע של הבניין, שם על פי ההערכות, התחילה השרפה. עוד הוסיף אותו הגורם כי כלל הדגימות שנלקחו הועברו לבדיקת מעבדה.