רכבם של בני הזוג שהותקף במהלך ההפגנה ברחובות
רכבם של בני הזוג שהותקף במהלך ההפגנה ברח | צילום: איחוד הצלה‎, חדשות

בית משפט השלום בראשון ציון האריך היום (חמישי) ב-6 ימים את מעצרו של המפגין החשוד בתקיפת זוג, גבר ואישה בהיריון, במהלך מחאת יוצאי אתיופיה ברחובות בשבוע שעבר. בין החשדות המיוחסים לו: התנהגות פרועה במרחב הציבורי, חבלה במזיד ברכב ותקיפה וחבלה ממשית. החשוד, ש', נעצר אתמול בעקבות תלונה שהגישו בני הזוג במשטרה וכן לאחר שתיעוד מהאירוע התפרסם ברשתות החברתיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, בשעה שאחד המתלוננים ניסה להימלט מהמפגינים במהלך מחאת בני העדה האתיופית ביום שלישי בשבוע שעבר, הוא פגע עם רכבו בקרובת משפחתו של ש' שהייתה בין המפגינים. בעקבות זאת, מספר חשודים, וביניהם ש', החלו לרדוף אחר בני הזוג ובשלב מסוים, כפי שהודה ש' עצמו, הוא בעט בגבר. בעקבות הפגיעה, הגבר נחבל בצלעות, ברגלו ובידו, הוא נזקק לטיפול רפואי ולאחר סדרת בדיקות שעבר עלה החשד כי הוא סובל משבר.

על פי החשד, גם זוגתו של הגבר שנמצאת בהיריון הותקפה במהלך האירוע ופונתה לקבלת טיפול רפואי, אולם תקיפה זו לא תועדה וש' סירב להודות במעשה במהלך חקירתו.

"צפיתי בסרטון, במהלכו נראה המתלונן כשהוא מנסה לברוח ממספר אנשים שרדפו אחריו", אמרה בדיון השופטת רנה הירש. "הרושם הוא שהמתקהלים רצו לפגוע במתלונן שניסה לברוח לכיוון אחד, לא הצליח, ואז ניסה לרוץ לכיוון אחר כשרודפים אחריו מספר אנשים וביניהם החשוד. במהלך הריצה פגע בו החשוד בבעיטה חזקה באופן שהוא עף באוויר ונפגע ממעקה סמוך".

בהמשך, נימקה השופטת את החלטה להאריך את מעצרו של ש': "עיינתי בתיק, על סמך המסמכים, הסרטון בו צפיתי במהלך הדיון והתלונות שהוגשו מצאתי כי קיים חשד סביר. אציין כי החשוד אינו מכחיש את האירוע השני בו בעט במתלונן. העבירות בהן מואשם החשוד מעלות עילות מעצר בגין מסוכנות וחשש לשיבוש חקירה. מצאתי כי יש לאפשר את מיצוי החקירה בעת הזאת בעת החשוד נתון במעצר".

סנגורו של החשוד התנגד להארכת המעצר וביקש לשחררו לחיק משפחתו. לטענתו, לו היה רוצה לשבש את החקירה - היה לו זמן רב לעשות זאת טרם המעצר. הסנגור הוסיף כי מדובר בצעיר בעל עבודה מסודרת שהודה במה שעשה ומוכן לתת על כך את הדין.

ממשפחתו של ש' נמסר בתגובה להחלטת השופטת: "מאוכזבים שהחליטו להאריך את מעצרו".