מעצרו של רצון הוארך (צילום: חדשות)
מעצרו של רצון הוארך | צילום: חדשות

הצתת בית המטפלת המתעללת מראש העין: בית המשפט האריך היום (ראשון) את מעצרו של אדיר רצון, בן ה-18, החשוד בהצתת ביתה של כרמל מעודה עד ליום רביעי. עורכת דינו התייחסה בשיחה עם החדשות Online לתיעוד מצלמות האבטחה מהתקרית ושאלה: "מדוע לא עימתו אותו עם ראיה זו עד כה?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שופטת בית המשפט השלום בפתח תקווה, אופיר כתבי-ריבלין, האריכה את מעצרו של רצון בשלושה ימים. שמו של הצעיר מקרני שומרון הותר ביום שישי האחרון לפרסום, לאחר שמעצרו הוארך מעת לעת מאז הצתת ביתה של המטפלת.

גורם המעורה בחקירה טוען כי בידי המשטרה סרטון המתעד את אדיר רצון נכנס ויוצא מזירת ההצתה. עם זאת, הוא טרם עומת עם הסרטון ובמשטרה צפויים לעמת אותו עם התיעוד רק בחקירתו הקרובה.

הנזק לבית המטפלת (צילום: החדשות)
הנזק לבית המטפלת | צילום: החדשות

עו"ד שילה דורפמן, המייצגת את אדיר רצון, התייחסה לתיעוד בשיחה עם החדשות Online: "אם אכן למשטרה יש תיעוד שלו נכנס ויוצא מהזירה, מדוע לא עימתו אותו עם אותו תיעוד עד עתה? נראה שהמשטרה מושכת זמן בתקווה שתצוץ איזה עדות שתקשור את אדיר לאירוע. אדיר ממשיך לטעון בתוקף לחפותו, והוא אינו קשור להורי הילדים שנפגעו".

בחקירתו ממשיך רצון להכחיש את המעורבות בהצתת הבית בשעת בוקר מוקדמת בשבת שעברה - הבית שבו היה גם הפעוטון בו עבדה מעודה. לפני שנה וארבעה חודשים הוא נעצר בחשד להצתה של מבנה - אז הוא נשלח לחמישה חודשי מאסר. הוא יובא היום לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה.

במהלך חקירותיו בשבוע שעבר, הכחיש רצון באוזני חוקריו כל קשר לאירועים: "חפשו את האדם הנכון, אני לא עשיתי כלום". הוא נעצר לאחר שחוקרים שצפו בסרטוני האבטחה ממצלמות הממוקמות בקרבת ביתה של הגננת וקבעו כי הוא ביצע את המעשה.

בית המטפלת שהוצת (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
השרפה בראש העין | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

עוד טען הגורם כי נלקחו דגימות משלושה מוקדים שונים באזור המחסן שבקומת הקרקע של הבניין, שם על פי ההערכות, החלה השרפה. כלל הדגימות שנלקחו הועברו לבדיקת מעבדה.

מוקדם יותר היום נעצרו שני חשודים נוספים, בני 20 ו-26 מראש העין. בדיון שהתקיים בעניינם הוארך מעצרם בארבעה ימים.