נער רואה פורנו פדופיליה במחשב (צילום: רויטרס, חדשות)
צעיר מעמנואל נעצר (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס, חדשות

תופעת הפדופיליה ברשת: צעיר חרדי בן 26, מהיישוב עמנואל שבשומרון, נעצר אתמול בחשד לעבירות פדופיליה ברשת - כלפי יותר מ-60 ילדות ונערות ברחבי הארץ. בית משפט השלום בראשון לציון האריך הבוקר (שלישי) את מעצרו בשמונה ימים, והמשטרה שוקלת לפרסם את זהותו - בשל החשד כי מדובר במספר גבוה יותר של קורבנות.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי החשדות שעלו בחקירה הסמויה, שהתנהלה ביחידה 105 של להב 433, החשוד יצר קשר עם הקטינות באמצעות הרשת והצליח לשכנע אותן לשלוח לו צילומים אינטימיים שלהן.

החשד: אמר שיפיץ את התמונות אם לא ישלחו לו עוד

השיטה שבה הוא פעל מוכרת: החשוד יצר קשר בכינויים שונים וחשבונות שונים ברשתות, והצליח לשכנע את הקטינות לשלוח לו תמונות שלהן. אחרי ששכנע אותן לשלוח לו צילומים אינטימיים יותר, הוא גם ביקש מהן שיבצעו מעשים מיניים מול המצלמה.

מלבד זאת, הוא חשוד גם כי במספר מקרים הצליח להיפגש עם הקטינות ואף סחט באיומים את חלקן. על פי החשד הוא אמר להן שאם הן לא ישלחו לו תמונות נוספות - אז הוא יפיץ את הצילומים שיש בידו.

המשטרה פרסמה המלצות להורים כיצד להגן על ילדיהם ברשת

בשבוע שעבר בלשי המשטרה באזור הדרום הצליחו לעצור בתוך לילה אחד 27 גברים החשודים בעבירות פדופיליה. החשודים נעצרו בתום מבצע ארוך ומורכב שהתנהל לאורך מספר חודשים במשטרה. 

בתוך כך, חוקרי יחידת הסייבר של המשטרה פרסמו מספר המלצות להורים עבור גלישה בטוחה: במשטרה פנו לציבור ההורים בבקשה לגלות מעורבות גדולה יותר, בעיקר בתקופת הקיץ, והדגישו כי מומלץ לשוחח עם הילדים, להסביר להם את הסכנות הקיימות ברשת האינטרנט - ולעודד אותם לפנות למבוגר אחראי אם הם או חבריהם נפגעים.

כמו כן, המליצו החוקרים להתקין כלי שליטה שימנע מהילדים להיחשף לתכנים מיניים ברשת, ולקבוע פילטרים מותאמים במנועי החיפוש. בנוסף, מומלץ להניח את המחשב במקום מרכזי בבית ואף להתקין אפליקציות מותאמות למעקב אחר הפעילות של הילדים ברשת.