אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

גננת בשנות ה-30 לחייה מאזור הצפון נעצרה היום (שני) בחשד להתעללות בפעוטות במעון פרטי בטבריה. מעצרה של הגננת התבצע לאחר שבשבוע שעבר הורים לילדים במעון הגישו נגדה תלונה במשטרה כיוון שחשדו שהיא נוהגת באלימות כלפי הפעוטות.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות התלונה שהוגשה למשטרה לפני כשבוע וממנה עלה החשד לשימוש באלימות על ידי הגננת כלפי פעוטות בגילאי חצי שנה עד 3, המשטרה פתחה בחקירת האירוע ובאיסוף ראיות.

במסגרת החקירה, המשטרה החרימה את מצלמות האבטחה שהותקנו במעון ובעקבות התיעוד החליטה לעצור את הגננת ולזמנה לחקירה. בסיום חקירתה הבוקר הגננת החשודה שוחררה בתנאים מגבילים והורחקה מהמעון למשך 14 ימים.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה שימוש באלימות ופגיעה בחסרי ישע ותפעל בכל האמצעים הקיימים לחקירה מהירה והגעה לחקר האמת‎". כמו כן, צילומי האבטחה מהפעוטון, המתעדים את החודש האחרון, נמסרו בהסכמה למשטרה.

גורם המעורה בחקירה שצפה בהם תיאר: "לא נעים לראות את התנהלות הגננת שתועדה, אבל כנראה לא מדובר באלימות ישירה או התעללות כלפי הפעוטות. באף אחד מהסרטונים היא לא נראית מפעילה אלימות ישירה כלפי הפעוטות או מטלטלת אותם. מה שכן, היא מתנהלת בחוסר רגישות, אפילו באגרסיביות בהרמה, הושבה והאכלה של הפעוטות".

מחאת ההורים ממשיכה ותתקיים ב-7 מוקדים ביום רביעי

כנגד החשודה, שהיא הגננת הראשית ומנהלת המעון, לא התקבלו תלונות נוספות עד לשלב זה. בהמשך החקירה צפויים לגבות עדות מהורים נוספים סייעות וגננות אחרון בפעוטון, כמו כן תתקיים פגישה עם ההורים לעדכונם בממצאי החקירה עד כה.‎

בעקבות המקרים המטרידים האחרונים, מארגני מחאת ההורים מסרו: "ממשיכים במחאה! על רקע גזר הדין שניתן היום לגננת המואשמת בהריגתה של יסמין וינטה ז"ל, וכחלק ממאבק ההורים לפיקוח מגיל לידה, ביום רביעי הקרוב, 17.7.19 בשעה 19:00 תתקיים הפגנה נוספת ב-7 מוקדים ברחבי הארץ".

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה