אלכוהול וסמים נמצאו בדמו. טקה ז
תמונתו של סלומון טקה על רקע זירת הירי | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

תחת אבטחה כבדה שחזר הלילה (ראשון) קצין המשטרה שירה למוות בצעיר סלומון טקה ז"ל את שאירע באותו ערב קטלני בשבוע שעבר. במהלך השחזור חזר השוטר על גרסתו ולפיה הוא פעל מתוך הגנה עצמית. במקביל, ממצאי הדוח הבליסטי של הירי קובעים כי הקצין ירה לעבר הקרקע ונתז פגע בחזהו של טקה וגרם למותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בירושלים התקיימה הבוקר במשך כשעתיים פגישה בין בני משפחתו של סלומון לבין מנהלת מח"ש, המשנה לפרקליט המדינה ובכירים במח"ש. במהלך הפגישה שמעו נציגי מח"ש והפרקליטות את טענות המשפחה והשתתפו בצערה של המשפחה.

לפי הודעת מח"ש, נציגיה עדכנו את בני המשפחה במסגרת החקירה בוצעו עד כה בדיקות מדעיות פורנזיות שונות, בהן ניתוח פתולוגי, בדיקות בליסטיות של הירי, בדיקות של הנשק שבו בוצע הירי ובחינת הזירה על ידי מעבדה לזיהוי פלילי. לדבריהם, הממצאים תומכים בטענה כי הקליע פגע תחילה בקרקע, כשנתז מהירי בקרקע הוא שפגע במנוח והביא למותו.

משפחת טקה עלתה לקברו של סלומון, הבוקר
משפחת טקה עלתה לקברו של סלומון, הבוקר | צילום: החדשות

עוד נכתב בהודעה כי הובהר לבני המשפחה שהחקירה עדיין נמשכת וכי עדיין לא ניתן לגבש תמונת מצב ברורה וסופית באשר לנסיבות הירי ומהלך האירועים שהביאו לתוצאה הקטלנית. "הובהר כי מטבע הדברים עדיין מוקדם לקבוע מה המשמעות המשפטית של הממצאים העובדתיים, שכן כאמור החקירה טרם הסתיימה", נכתב. פרקליטו של השוטר, עו"ד יאיר נדשי, טען כי ממצאי החקירה עד כה תומכים בטענת ההגנה שהשוטר לא התכוון לפגוע בטקה.

בפגישה השתתפו מנהלת מח"ש קרן בר-מנחם והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים מומי למברגר. מולם נכחו נציגים מטעם המשפחה, ובהם עו"ד איציק דסה, עו"ד ג'ק חן ועו"ד פרופסור אריאל בן דור מהקליניקה לקידום שוויון, וכן אורה טסמה, בת משפחה של סלומון.

בן הדוד: לא סומך על מח"ש

במשפחת טקה סיפרו כי ביקשו מנציגי הפרקליטות שמומחה חיצוני מטעמה יבחן את הממצאים הבליסטיים, וכי הבקשה הפתיעה מאוד את נציגי מח"ש והפרקליטות. נציגי המשפחה הקשו ואמרו שהקביעה שהכדור ניתז לא מספיקה וכי לא נאמר להם במה הכדור פגע. לדבריהם, השיחה הייתה נינוחה ברובה, אך בחלק מהזמן נשמעה ביקורת נוקבת מצד נציגי המשפחה.

במהלך הפגישה תהו במשפחה מדוע הוחלט שהשוטר לא מסוכן ולשחרר אותו לביתו. לטענת בני המשפחה, מדובר בקצין משטרה שמסוגל עדיין לשבש את החקירה, להשפיע על נחקרים ולעוות בעקיפין או במישרין את תוצאות החקירה.

עוד זעמו נציגי המשפחה על כך שהמשטרה מתדרכת את התקשורת על עברו הפלילי של טקה ומפיצה הדלפות מגמתיות ושקריות לגביו. לטענתם, אמנם נפתחו לו תיקים פליליים אך הוא מעולם לא הורשע. לכן במשפחה מבקשים מהמשטרה לבדוק את התנהלותה בעניין הזה.

אמיר טקה, בן דודו של סלומון, מתח ביקורת חריפה על המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בתום פגישה עם נציגי המחלקה. "לא סומך עליהם", אמר טקה בריאיון לתוכניתה של יעל דן בגלי צה"ל. "הייתי בצבא ואני יודע מה זה הוראות פתיחה באש - לא מאמין שהשוטר ירה ברצפה. שטויות".