הכלב שהותקף (צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות)
הכלב שהותקף | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות

חשודים בתקיפת איש שטייל עם כלבו ישוחררו ממעצר: שלשום (שלישי) ארבעה חשודים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם נעצרו בחשד שתקפו באלימות את דוד ממי, תושב ראשון לציון שטייל עם כלבו בגן ציבורי בעיר. היום (חמישי) בית משפט השלום בראשון לציון הורה על שחרורם ממעצר של שניים מהחשודים, לאחר שמסדר הזיהוי בוטל ברגע האחרון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילת החודש התקבל דיווח במשטרת ישראל על כך שממי בן ה-52 הותקף באלימות קשה יחד עם כלבו על ידי מספר גברים עד שהוא וכלבו איבדו את הכרתם. הגבר פונה במצב קשה לבית החולים וגם כלבו שנפגע בתקיפה נזקק לטיפול במרפאה וטרינרית.

התושב שהותקף עם כלבו (צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות)
התושב שהותקף עם כלבו | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות

החשש: ישבשו את החקירה

חקירת המשטרה הביאה למעצרם של הארבעה והם חשודים בתקיפה. היום התקבלה ההחלטה לשחרר שניים מהם בכפוף להצגת חלופת מאסר, אך במשטרה סבורים שיש חשש של ממש שהשניים שישוחררו עשויים לשבש את החקירה, והם מתכוונים לערער על החלטה לבית המשפט המחוזי.

ההחלטה התקבלה בין היתר לאחר שהשופטת דרשה לבצע מסדר זיהוי, אך לא בוצע מסדר זיהוי לאף אחד מהחשודים. גורם המעורה בפרטי מסדר הזיהוי של אחד החשודים מסר: "מסדר הזיהוי בוטל ממש ברגע האחרון".

"כפי שטענו מהיום הראשון, אין בין הבחור אותו אני מייצג מטעם הסנגוריה הציבורית כל קשר לביצוע העבירה", אמר בתגובה עו"ד איתי שוחט שמייצג את אחד החשודים. "היום בית המשפט קיבל את עמדתי והורה על שחרור החשוד בכפוף להצגת חלופת מעצר".

עו"ד איתי שוחט (צילום: חדשות)
עו"ד איתי שוחט | צילום: חדשות

בריאיון לחדשות סיפר השבוע ממי: "בשבת בבוקר, לפני שאני רוכב על אופניים, יצאתי עם הכלב לכיוון הגן הציבורי ברחוב מרגולין. אני מגיע למתחם הזה - ראיתי קבוצה של גברים בני העדה האתיופית מתהוללים בשתייה, לא נכנסתי, עשיתי סיבוב וחזרתי למתחם אחרי עשר דקות רבע שעה כשהם כבר לא היו. נתתי לכלב מים וראיתי בחור אחד מגיע מאחורי ".

בשלב זה התפתח דין ודברים בין ממי והחשודים, שלפי החשד הוביל לתקיפה האכזרית. "הוא אמר לי - גנבת לי חבילת סיגריות", תיאר ממי. "עניתי לו 'לא נשמה, אני לא צריך את הסיגריות, איזה סיגריות'. אחר כך הוא שם לב לחולצה שלי, היא הייתה טריקו פשוטה ורגילה לגמרי אבל הוא אמר - 'מה זה, חולצה של הומואים'. אמרתי לו 'הכול בסדר, שבת שלום'. בא אחד שני ונתן לי איזה בוקס ראיתי שהמצב לא טוב, אני מחזיק את הכלב חזק ולוקח צעד אחורה".

ממי סיפר כי הותקף באגרופים לפנים וגם באמצעות חפצים, ובהם בקבוק זכוכית, מקלות מעץ ופסל מעץ: "הכלב מוחזק אצלי ביד והם הולמים בי - אחרי כמה שניות הם לוקחים לי את הכלב מהיד ומתעללים בו. אני אומר להם - 'עזבו אותו'. נפלתי לרצפה, הכלב גמור ואני בתת הכרה רואה שאני לא מצליח להזיז את הרגל. זה נמשך כמו נצח, רק חשבתי על הכלב. אני צועק לכלב 'דינגו' ומתחיל להעיר אותו, רואה שאין לו דופק, שופך עליו מים ומנסה להחיות אותו לוחץ לו על החזה עד שהוא מתעורר".

זירת התקיפה לכאורה בראשל"צ (צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות)
זירת התקיפה לכאורה בראשל"צ | צילום: דוברות המשטרה‎, חדשות

ממי הוסיף ושחזר: "הייתי יכול לגמור פה את החיים שלי. אף אחד מהתושבים לא יצא לעזור לי והיה רעש עצום. ראיתי את המוות בעיניים. עד שלא ראו אותי בזוב דם הם לא עזבו אותי, עלובי נפש פחדנים. מי שיכול לעשות דבר כזה לבעל חיים - זה היה רוע, אני לא מבין מאיפה מגיע הרוע הזה".