הצעירים במעצר בקפריסין
החשודים במעצרם | צילום: החדשות

הוריהם של כמה מהחשודים במעורבות באונס שאירע לכאורה בקפריסין פנו היום (רביעי) באמצעות הודעות sms ובאמצעות שיחות טלפון לנערים בבתי מלון קרובים על מנת שישתתפו במסדר הזיהוי שהמשטרה המקומית מעוניינת לבצע. אמש דיווחנו כי הצעירה מוכנה להשתתף במסדר זיהוי אך בשל מצבה הנפשי לא ברור מתי זה יקרה, אך כעת מתברר שלא רק תחושותיה מעכבות את ההליך, אלא העובדה שהמשטרה לא מוצאת 12 נערים שדומים בחזותם לחשודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מסדרי זיהוי בישראל מתקיימים בשני אופנים: 1. הצגת תמונות של החשודים לקורבן והוא נדרש להצביע עליהם; 2. ניצבים שעומדים בזירה והקורבן נדרשת לזהות אותם כמו בסרט. בקפריסין לעומת זאת, מסדר הזיהוי מתבצע אך ורק באמצעות ניצבים, אך המשטרה המקומית לא מוצאת כאלה.

בשל כך פנתה המשטרה להורים ודיווחה להם על הקושי, והם בתגובה התחילו להסתובב בין בתי מלון ולבקש מנערים שיסכימו לעשות זאת. חלק מההורים אף פנו להורים של ילדים שנמצאים בישראל שיעזרו להם ויאשרו לילדיהם לסייע.

גרסת המתלוננת
גרסת המתלוננת | צילום: חדשות
גורם בריטי רשמי בקפריסין 2
צילום: חדשות

עם פרסום הידיעה פנו ההורים למערכת ואמרו שהם נמצאים על סף ייאוש וביקשו לפנות להורים בישראל לעזור להם. הסיבה לקושי נובעת בין היתר מהעובדה שרוב הנוכחים במקום קטינים ואי אפשר לבקש מהם להשתתף במסדר ללא אישור.

אמש דיווחנו כי גורם בריטי רשמי המלווה את הצעירה אמר כי היא לא הייתה שיכורה בעת האירוע. "אנחנו מבינים את הצורך להציג את גרסתה של המתלוננת, אך התבקשנו להגן על פרטיותה", הסביר. לפי הדיווחים, הצעירה לא הייתה שיכורה בעת האונס והחוקרים נוטים להאמין לגרסה שהיא מוסרת. כמו כן הרשויות נערכות להגשת כתב אישום, גם אם לא נגד כל החשודים. 

היחידה החוקרת CEO התמקדה אתמול בשני חשודים ישראלים, שאינם בין החשודים המרכזיים, שהמשיכו להכחיש כל קשר לחשדות נגדם. הם השיבו לכל שאלות החוקרים, אולם שבו והתעקשו כי לא אנסו את הצעירה הבריטית - והחוקרים התקשו "לשבור" אותם.

המשטרה בקפריסין. החקירה נמשכת
המשטרה בקפריסין. החקירה נמשכת | צילום: החדשות‎

לחוקרים הגיעה גם עדותה של נערה ישראלית ששהתה במקום, וסיפרה כי אחד החשודים כלל לא היה בחדר בו אירע לכאורה האונס, אלא שהה עמה - ואף שלפה תמונת סלפי בהם הם מתועדים יחד. עם זאת, לא ברור בשלב זה מתי צולמה התמונה.

 החוקרים ממתינים להגעת תוצאות בדיקות ה-DNA, שצפויה בימים הקרובים, ואז צפויה התמונה להתבהר.