הישראלים בקפריסין ישוחררו ממעצר (צילום: החדשות)
"המשטרה מאמינה למתלוננת" | צילום: החדשות

גורם בריטי רשמי המלווה את הצעירה שהתלוננה כי נאנסה בידי 12 צעירים ישראלים אומר כי היא לא הייתה שיכורה בעת האירוע. "אנחנו מבינים את הצורך להציג את גרסתה של המתלוננת, אך התבקשנו להגן על פרטיותה", הסביר. לפי הדיווחים, הצעירה לא הייתה שיכורה בעת האונס והחוקרים נוטים להאמין לגרסה שהיא מוסרת. היא הסכימה להשתתף במסדר זיהוי, אבל רק כשתרגיש שהיא מסוגלת להתמודד עם התוקפים. הרשויות נערכות להגשת כתב אישום, גם אם לא נגד כל החשודים. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתוך כך, חקירת האירוע נמשכת: היחידה החוקרת CEO התמקדה היום בשני חשודים ישראלים, שאינם בין החשודים המרכזיים, שהמשיכו להכחיש כל קשר לחשדות נגדם. הם השיבו לכל שאלות החוקרים, אולם שבו והתעקשו כי לא אנסו את הצעירה הבריטית - והחוקרים התקשו "לשבור" אותם.

גרסת המתלוננת (צילום: חדשות)
גרסת המתלוננת | צילום: חדשות
גורם בריטי רשמי בקפריסין 2 (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

לחוקרים הגיעה גם עדותה של נערה ישראלית ששהתה במקום, וסיפרה כי אחד החשודים כלל לא היה בחדר בו אירע לכאורה האונס, אלא שהה עמה - ואף שלפה תמונת סלפי בהם הם מתועדים יחד. עם זאת, לא ברור בשלב זה מתי צולמה התמונה. החוקרים ממתינים להגעת תוצאות בדיקות ה-DNA, שצפויה בימים הקרובים, ואז צפויה התמונה להתבהר.

החקירה היום הייתה קצרה יחסית, אולם אתמול היא נמשכה 12 שעות במהלכן נחקרו שלושה חשודים נוספים – שגם הם מכחישים את החשדות החמורים נגדם. רובם המכריע של החשודים משדרים ביטחון בחפותם, אולם אחד מהם נמצא על פי הדיווחים במצב נפשי קשה. לדברי אנשים שביקרו אותו בכלא, הוא לא מפסיק לבכות וטוען: "אני לא מבין למה מחזיקים אותי פה, אני מתחנן שיחלצו אותי".

המשטרה בקפריסין. החקירה נמשכת (צילום: החדשות‎)
המשטרה בקפריסין. החקירה נמשכת | צילום: החדשות‎

המשטרה המקומית מאבטחת את 12 הצעירים, המפוזרים בארבעה בתי כלא שונים בהם עצורים גם חשודים מלבנון, סוריה ומדינות נוספות שעוינות לישראל. הימצאותם של ישראלים במקום ידועה, ולכן הם מלווים לכל מקום כדי לוודא לא יתפתחו תגרות.

במשטרה המקומית לא יוצרים קשר עם המתלוננת עצמה, בשל היותה קורבן עבירות מין, אלא מנסים להגיע לחברות ולמקורבים אליה. איש מהם אינו מעוניין למסור מידע, אלא רק חוזרים ואומרים כי מה שנעשה לה הוא נורא. יש להדגיש כי הטענות לפיהן בעבר הגישה תלונה דומה וזכתה לפיצוי כספי נדיב נבדק והופרך בידי האינטרפול.