שוטר, אילוסטרציה (צילום: קורינה קרן, פלאש 90‎, חדשות)
שוטר, אילוסטרציה | צילום: קורינה קרן, פלאש 90‎, חדשות

תושב הכפר לקיה בן 35 נעצר היום (ראשון) בחשד לעבירת העלבת עובד ציבור ועבירות ממניע גזעני לאחר שגידף שוטר ממוצא אתיופי וקרא לו בכינויי גנאי. השוטר הגיש נגדו תלונה לאחר שהחשוד אמר לו: "אתה שוטר אתיופי כושי, אני לא רוצה לדבר איתך, רוצה לדבר רק עם לבנים". האזרח שוחרר, ובית המשפט נזף בהחלטת המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

ביום חמישי האחרון, האירוע התרחש במהלך חיפוש אמצעי לחימה בבית בכפר לקיה בדרום. במהלך החיפושים, הגיע למקום אחי האחראית על המקום, אך סרב להשתתף כעד בחיפוש. הוא יצא מהמקום והחל לשוחח עם אחותו. שוטר העיר לו כי הוא מפריע לעבודת המשטרה, ואז על פי החשד ענה לו הצעיר: "אתה שוטר אתיופי כושי, אני לא רוצה לדבר איתך. אני רוצה לדבר רק עם לבנים".

שוטר אחר שהיה במקום העיר לו כי יש בדבריו משום אמירות פוגעניות וגזעניות. בתשובה נענה על ידי החשוד: "אני לא רוצה לדבר עם השוטר הזה, שלא יפנה אליי". לאחר מכן עזב החשוד את המקום. עם תום הפעילות המבצעית הגיש השוטר תלונה במשטרה על הדברים שנאמרו נגדו. החשוד אותר ונעצר, והיום צפוי להגיע לדיון בעניינו בפני שופט.

עו"ד ציקי פלדמן (צילום: חדשות)
עו"ד ציקי פלדמן | צילום: חדשות

"אין חולק כי מדובר באמירות שאין להן מקום להישמע", טענה עורכת דינו של החשוד ציקי פלדמן. "יחד עם זאת, לא מדובר בעבירה שמקימה עילת מעצר וגם לא לדקה. היחידה החוקרת התנהלה בקלות דעת כשהחליטה לעצור את מרשי ללא עילה חוקית. נקווה שהמשטרה תיקח לתשומת ליבה את החלטת בית המשפט הנכבד ותיישם להבא".