אילוסטרציה (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

חשד למקרה נוסף של התעללות בפעוטות: שלוש מטפלות שעובדות בגן פרטי בתקוע שבגוש עציון נעצרו היום (ראשון) בחשד שהכו פעוטות בגן. המטפלות החשודות, שמתגוררות בביתר עילית, נחקרו על ידי חוקרי משטרת מחוז ש"י ומחר יובאו לדיון בבית המשפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

את התלונה נגדן הגישה שלשום עובדת נוספת באותו גן ובעקבותיה היום נחקרו שלוש המטפלות במשטרה, עוד לפני שההורים זומנו להעיד.

המועצה האזורית גוש עציון פרסמה הודעה לתקשורת שבה הדפה את הטענות להתעללות ומסרה כי מדובר בכלל בסכסוך פנימי בין הסייעות באותו גן: "לאחר בירור המקרה עם הנהלת המעון בתקוע, מדובר ב-2 קבוצות של סייעות שבשבוע שעבר התווכחו ביניהן, אחת הסייעות איימה שתפנה למשטרה ואכן כך עשתה".

"נמסר לנו כי מבירור מעמיק לא מדובר במקרה של התעללות בילדים, אלא בניצול האוירה הציבורית הסוררת בארץ בעקבות מקרים מתוקשרים אחרים", הוסיפו במועצה. "אנו סומכים על משטרת ישראל כי תבצע את עבודתה נאמנה ותחקור את המקרה על מנת שהאמת תצא לאור. הנהלת המעון השעתה את המעורבות עד לתום הבירור, נמשיך לעקוב ולעדכן".

17 שנה בכלא. סקיבנקו (צילום: חדשות)
17 שנות מאסר. אינה סקיבנקו | צילום: חדשות

בתוך כך, היום גזר בית המשפט המחוזי בלוד 17 שנות מאסר על אינה סקיבנקו, הסייעת שהורשעה בהריגת יסמין וינטה בגן "מאשה והדוב" בפתח תקווה ובתקיפת 9 תינוקות נוספים. סקיבנקו חתמה לפני כחצי שנה על הסדר טיעון שבמסגרתו היא הודתה במעשים המיוחסים לה. אחר ההודעה על העונש, הגיב אביה של יסמין בזעם על העונש: "17 שנה זה כלום, מגיע לה 60 שנה - היא רצחה לי ילדה".

התינוקת יסמין וינטה ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
התינוקת יסמין וינטה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בעקבות גזר הדין, נמסר מפרקליטות מרכז: "מדובר בתיק ייחודי בחומרתו שבו הנאשמת שהייתה אמונה על שלומה וביטחונה של יסמין גרמה במעשיה למותה. שנות המאסר הרבות שהוטלו על הנאשמת מבטאות את החומרה שבה רואה מערכת המשפט את תופעת האלימות כלפי קטינים חסרי ישע על ידי מי שאחראי עליהם".

כרמל מעודה. ארכיון (צילום: חדשות)
"המטפלת המתעללת" כרמל מעודה | צילום: חדשות
מעודה בבית המשפט (צילום: פלאש 90, חדשות)
מעודה בביהמ"ש בשבוע שעבר | צילום: פלאש 90, חדשות

בנוסף, המשטרה עצרה הבוקר שני חשודים נוספים בהצתת ביתה של כרמל מעודה, המטפלת שנאשמת בהתעללות ב-11 פעוטות בראש העין, תושבי העיר בני 20 ו-26. השניים נעצרו בנוסף לאדיר רצון בן ה-18 מקרני שומרון, ששמו הותר לפרסום ביום שישי.

רצון ממשיך להכחיש בחקירתו את המעורבות בהצתת הבית בשעת בוקר מוקדמת בשבת שעברה - הבית שבו היה גם הפעוטון שבו עבדה מעודה. לפני שנה וארבעה חודשים הוא נעצר בחשד להצתה של מבנה - אז הוא נשלח לחמישה חודשי מאסר. היום האריך בית המשפט את מעצרם של השלושה.