החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין (צילום: החדשות)
הנערים החשודים באונס הקבוצתי בקפריסין | צילום: החדשות

מה קרה בחדר המלון באיה נאפה? סימני שאלה רבים עדיין מרחפים בתיק האונס הקבוצתי שאירע, לכאורה, בחדר 723 במלון "Pambos Napa Rocks" בעיר הנופש שבקפריסין: התוצאות הראשוניות של בדיקות הדנ"א לא עולות בקנה אחד עם העדויות - מה שמסבך עוד יותר את החקירה, הסבוכה ממילא. אלו הן השאלות המרכזיות בתיק נכון לעכשיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חשוד טוען שלא שכב עם המתלוננת, אז איך נמצא דנ"א שלו בזירה?

על פי כתב החשדות, אחד הצעירים ניהל את מערכת היחסים מול המתלוננת קודם לאירוע, בזמן שחברו תיאר כי הוא וחבר נוסף שכבו באותו לילה עם המתלוננת בהסכמה, ובזירה נמצא דנ"א של חשוד אחר.

שלושה חשודים תיארו בחקירתם כי המתלוננת נכנסה לחדר השינה עם חשוד אחד וחשוד נוסף וקיימה יחסי מין עם שניהם. לפי גרסאותיהם של ארבעה מהנערים, חשוד שלישי נכנס בשלב מסוים לחדר - ורק גירש את המתלוננת ממנו.

אלא שמתוצאות בדיקות הדנ"א עולה כי נמצאו פרופילים גנטיים של החשוד ש"גירש" את המתלוננת באמצעי המניעה שנאספו מהחדר, לצד חומר גנטי של שניים מהחשודים האחרים. עובדה זו מעלה שאלה לגבי אמינות העדויות, שכן כיצד הגיע הדנ"א של החשוד ה"מגרש" לקונדום משומש בחדר השינה - אם רק הורה למתלוננת לעזוב?

מה באמת עשה החשוד ש"גירש" את המתלוננת בליל האירוע?

גרסאות הנערים לגבי מעשיו של החשוד הזה באותו לילה אינן תואמות. אחד הצעירים תיאר: "ביקשתי ממנה לשכב איתו אבל היא סירבה, לכן הוא ביקש ממנה לעזוב את החדר והיא הלכה". החשוד עצמו טוען שנכנס לחדר וביקש מחבר אחר להתלבש כדי שהם ילכו, ואז המתלוננת אמרה לו שהוא מכוער - והוא התרגז וזרק אותה מהחדר.

תיעוד מחדרו של חשוד מס' 1 (צילום: החדשות)
תיעוד מחדרו של חשוד מס' 1 | צילום: החדשות

החשודים מתארים בגרסאותיהם כי לאורך הזמן בו קיימה כביכול המתלוננת יחסי מין עם שניים מהם, כמה מהם פתחו וסגרו את הדלת יותר מפעם אחת. חשוד אחד אף צילם סרטון בו הם מקיימים יחסי מין ובעדותו מסר כי בשלב מסוים הבין שחשוד נוסף מתחבא בחדר שבו התקיימו קודם היחסים.

החשודים הגיעו יחד לחדר המלון או בנפרד?

כשהחשודים נשאלו בחקירתם את מי פגשו בחדר ועם מי הגיעו אליו, הם מסרו גרסאות שונות גם כן. אחד הצעירים אמר כי שהה קודם לאירוע בלובי המלון כשהמתלוננת ושני חשודים אחרים עלו יחד לחדר והוא עלה רק כ-15 דקות לאחר מכן. לעומתו, חשוד אחר תיאר כי שחברו עלה יחד איתו ועם המתלוננת לחדר מאזור הבריכה, ואף נכנס עמם לחדר השינה.

בעוד שאחד החשודים מנה כמה משמותיהם של החשודים האחרים כמי שהיו באותה שעה בחדר ופתחו מדי פעם את הדלת, חשוד אחר סיפר כי היו בחדר גם אנשים שהוא לא הכיר. ייתכן ומדובר באותם שלושה גברים שהדנ"א שלהם נמצא בבדיקה וטרם נתפסו.

החשודים התכנסו בחדר לאורגיה עם המתלוננת?

עדותו של אחד החשודים מגלה כי בחצות הלילה הוא יצא עם אחד הישראלים ששוחררו ממעצר מחדר 723, בו התגוררו עם חשוד אחר. מדובר בכחצי שעה לפני שהמתלוננת נכנסה לחדר מרצונה החופשי, כך על פי עדותה. במסדרון, הם פגשו את כל יתר החשודים מלבד חשוד אחד, כשהם הולכים לכיוון החדר.

מתוך כתב החשדות (צילום: החדשות)
גרסת המתלוננת בכתב החשדות | צילום: החדשות

אחד החברים שאל חבר אחר שחשוד בפרשה אם הוא מתכוון לצאת איתם אבל הוא ענה שלא, כי המתלוננת הייתה אמורה לבוא לדירה שלהם. זאת, לדבריו, "כדי שכולם יעשו אורגיה איתה, שכולם יעשו סקס איתה ושיפרקו אותה ויעשו איתה סקס אנאלי". בשיחה השתתפו גם יתר החשודים שחזרו ואמרו את הדברים תוך כדי צחוק.

גרסת המתלוננת שונה לגמרי ממה שמתארים החשודים

גרסאות החשודים אמנם דומות בקווים מסוימים, אך שונות בתכלית מזו של המתלוננת. היא מתארת כי לאחר שיחה קצרה בחדרו של אחד החשודים, הם עברו לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. היא סיפרה כי לאחר שהתנהג באלימות כלפיה, היא ביקשה ממנו להפסיק והחלה לבכות. הוא, מצדו, המשיך לבצע בה יחסי מין ללא רצונה.

בשלב מסוים, לטענתה, החשוד המרכזי ביצע בה מעשה מיני בכוח והזמין את חבריו להיכנס לחדר. אז נכנסו לחדר 12 אנשים ונעמדו מסביב למיטה, כשלפי המתלוננת רק חלקם השתמשו בקונדום. בשלב מסוים החשוד החל לאחוז את המתלוננת ברגליה עד שחלק מהישראלים , לכאורה, הגיעו לסיפוקם.

העדויות בכתבה מבוססות על כתב החשדות שהוגש לבית המשפט בפאראלימני.