אחד הנרצחים- שותף של אקרישבסקי
ארז אקרישבסקי | צילום: חדשות

העבריין הנמלט ארז אקרישבסקי שברח מהכלא לפני 18 שנים הוחזר לפנות בוקר (רביעי) לארץ לאחר שנתפס ונעצר במקסיקו. אקרישבסקי ריצה עונש מאסר של 18 שנים לאחר שהורשע בשני ניסיונות רצח של אב ובנו בשוק הכרמל בתל אביב, והוא נמלט מהארץ בדרכון מזויף במהלך חופשה מוקדמת שקיבל מהכלא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תחילה ברח לדרום אפריקה ומשם עבר להתגורר בכמה מדינות בדרום אמריקה. בעת ששהה בארגנטינה נעצר שם, הוחזק במעצר שלוש שנים ובמהלך חופשה שקיבל שם הצליח להימלט למקסיקו. לפני כחצי שנה הגיע מידע לגורמי מודיעין במשטרת ישראל שאקרישבסקי מסתתר בעיירה קנקון שבמקסיקו בזהות בדויה לאחר שהשיג תעודת זהות מקומית.

מתברר שגם שם הוא המשיך לעסוק בפעילות עבריינית עם גורמים מקומיים, בעיקר בתחום הסחיטה באיומים. לפני חמישה ימים החלו כוחות משטרה מיוחדים במקסיקו, שפעלו בשיתוף פעולה עם נציגים של משטרת ישראל שהגיעו למדינה, להתחקות אחר צעדיו. לאחר שאומתה זהותו הוא נתפס ונעצר במעגן סירות סמוך לקנקון.

נעצר אחרי 18 שנים. ארכיון
נעצר אחרי 18 שנים. ארכיון | צילום: חדשות 2

גורם בכיר במטה הארצי סיפר: "כשהוא נעצר הוא הבין שהכול נגמר, הזדהה בשמו האמיתי - ארז אקרישבסקי - ואמר לחוקרים הישראלים שאחרי כל כך הרבה שנים, הוא מתרגש לשמוע שוב שמישהו קורא לו בשמו האמיתי והמלא. בעקבות תיאום מוקדם עם שלטונות מקסיקו, הוא גורש מהמדינה והבוקר ב-03:30 נחת בישראל. כעת הוא נחקר בימ"ר משטרת תל אביב והוא יובא לבית משפט השלום בתל אביב להארכת מעצרו".

‎נזכיר כי אקרישבסקי נתפס בזמנו בישראל לאחר שני ניסיונות הרצח כשהוא מסתתר בבית מלון בירושלים מחופש לאברך חרדי. כששהה בארגנטינה הוא התחבר לעבריין מוכר אחר - משה בן איבגי‎, הרוצח של נהג המונית דרק רוט‎ וקשר עימו קשרי חברות הדוקים.