הנערים שנחשדו באונס הצעירה בקפריסין נחתו אמש (ראשון) בנתב"ג. זאת לאחר שכל החשדות נגדם הוסרו עקב שינוי גרסתה של המתלוננת - שנחקרת כעת בקפריסין בחשד להגשת תלונת שווא. עם הגעתם אמר אחד הנערים: "הכל בסדר, אני רק שמח שהאמת התגלתה וזהו". אחרים תקפו: "למדנו שהתקשורת עוינת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

תיק האונס הקבוצתי קיבל אתמול תפנית מוחלטת כשכל הצעירים הישראלים שנעצרו שוחררו לחופשי - ואת מקומם במעצר תפסה המתלוננת, שככל הנראה בדתה את ההאשמות החמורות. במהלך היום התברר מה התרחש בתוך חדר החקירות - והביא את השוטרים להבין את התמונה כפי שהיא באמת.

פריצת הדרך בתיק התרחשה כשעימת ראש צוות החקירה, מריוס כריסטו, את הצעירה עם סרטון שצולם בליל האירוע ועם ראיות נוספות שהיו בידו. התפנית הגיעה לאחר שאמר לה: "אני רואה שאת מחייכת כאן, תגידי לי את האמת - האם היה אונס?". על שאלה זו ענתה בסופו של דבר הצעירה בשלילה, וחשפה את הגרסה האמיתית לאירועים.

"קיימתי יחסי מין עם שלושה נערים ונער רביעי ביקש להצטרף", סיפרה הצעירה בחקירתה. "לא רציתי אז הוא סילק אותי מהחדר. הוא העיף אותי החוצה, ואפילו לא הספקתי לקחת את הנעליים שלי".

"הרגשתי מושפלת", הסבירה בת ה-19 לחוקר. "ירדתי מהחדר ופגשתי שתי חברות שלי. סיפרתי להן מה קרה והן אמרו לי מיד להגיש תלונה במשטרה". לאחר הגשת התלונה, הגיעו השוטרים המקומיים אל המלון בשעות הבוקר המוקדמות ועצרו את החשוד המרכזי. בדיעבד מתברר כי העדות הראשונית שהוא מסר לשוטרים, ולפיה אינו מכיר את הצעירה, היא זו שסיבכה אותו. בהמשך הקשיב לעצת פרקליטו, עו"ד ניר יסלוביץ', וסיפר הנער את האמת.

עו"ד ניר יסלוביץ' (צילום: חדשות)
עו"ד ניר יסלוביץ' | צילום: חדשות

לאחר שהודתה ששיקרה, פרצה הצעירה בבכי וסמל כריסטו הבהיר לה שכעת היא נחקרת באזהרה. החקירה נמשכה כל הלילה, ובבוקר הודיעו השוטרים לנערים שהם יוצאים לחופשי. כעת, הצעירה חשודה בהגשת תלונת שווא והיא צפויה להגיע מחר לדיון בפני שופט מקומי.

בשבוע שעבר הניחו השוטרים בעקבות בדיקות ה-DNA כי חשודים נוספים מעורבים בפרשה, ואף פתחו בחיפושים אחריהם. אולם, וידויה של הנערה סיפק תשובה גם לשאלה זו, לאחר שסיפרה שיממה בלבד לאחר שהגישה את התלונה - קיימה יחסי מין בהסכמה עם שלושה ישראלים נוספים.

שחרור הנערים מהמעצר (צילום: החדשות)
שחרור הנערים מהמעצר | צילום: החדשות
שחרור החשודים באונס בקפריסין (צילום: החדשות)
שחרור הנערים מהמעצר | צילום: החדשות

הצעיר הישראלי שהיה החשוד המרכזי בפרשה אמר בצאתו מהמעצר בקפריסין: "האמת שלנו יצאה לאור. אלוהים יעניש אותה. אותנו לא מעניין אם יעמידו אותה לדין, העיקר שהיא נעצרה". אותו צעיר הוסיף: "כל נער שבא לאיה נאפה צריך להיזהר".

"הוכח שצדקנו לאורך כל הדרך והקדוש ברוך הוא עשה פה נס גלוי", אמר אחד מהורי החשודים לאחר שחרורם. "אני רק יודע שאנחנו שמחים ומלאים באושר כי אנחנו יודעים שהאמת יצאה לאור, והילדים האלה חוזרים הביתה".