הציוד שנתפס ברשות החשודים
הציוד שנתפס ברשות החשודים | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

בשבועות האחרונים התנהלה ביחידה להב 433 חקירה סמויה נגד כנופיה החשודה במספר מקרים של גניבות כלי רכב וניסיונות גניבה. היום (חמישי) הם נעצרו על ידי המשטרה ומהחקירה עולה כי הכנופיה מורכבת מתושבי המרכז והשטחים שפעלו בכל רכבי הארץ. על פי החשד חברי הכנופיה פיתחו מיומנות ומומחיות בגניבות רכבי יוקרה באמצעות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים בעזרתם הצליחו לבטל את מנגנון הנעילה של הרכב ולפרוץ אותו מבלי הצורך במפתח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מחומרי החקירה עולה כי חברי הכנופיה נהגו לשכור כלי רכב מחברות השכרה שונות, ולבצע בהם פעולות שאפשרו להם לעקוב אחר מיקום הרכב ולגנוב אותם מספר ימים לאחר מכן, עת הושכרו מחדש לאזרח תמים. חלק מהפעילות הייתה מתקיימת בשטחים. היום לפנות בוקר נעצרו שלושת במקביל שלושת חברי הכנופיה.

אחד מהם אף נתפס בשעת מעשה לאחר שביצע גניבה של רכב מחברת השכרה, ושניים נוספים שהחלו בהכנות לקראת ניסיון גניבה של רכב יוקרה. ברשותם של העצורים נתפסו בין היתר: מפתח תואם לרכב, כובעים, פאות, פלאפונים, מחשבי קידוד, אנטנת GPS וכלי פריצה רבים.

במהלך החיפוש שנערך בביתם של החשודים נתפס חומר החשוד כסם ואמצעי מחשב שעל פי החשד שימשו את החבורה לנטרול מנגנוני הנעילה של הרכבים בזמן שביצעו את הגניבות. שלושת החשודים נחקרו משעות הבוקר במשרדי היחידה ובהמשך הובאו לדיון בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרם של שני חשודים במעשים הוארך עד יום רביעי ומעצרו של חשוד נוסף הוארך עד ליום ראשון.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה תמשיך במאבקה הנחוש והבלתי מתפשר כנגד עבירות רכוש בכלל, וגניבות כלי רכב בפרט, הפוגעים פגיעה קשה בביטחונם ובאיכות חייהם של אזרחי ישראל. מאבק זה הביא להישגים משמעותיים שבאו לידי ביטוי בירידה מתמשכת של כ-50 אחוזים בגניבות כלי הרכב בעשור האחרון, ובכך שבשנת 2018 שיעור גניבות כלי הרכב היה הנמוך ביותר מזה שנים רבות.

עוד הוסיפו במשטרה: "בשנת 2018 נרשמה ירידה של 13.2% בגניבות כלי הרכב אל מול שנת 2017, ומנגד חלה עליה של 2.4 אחוזים בכמות כתבי האישום שהוגשו כנגד עבריינים בגין גניבות כלי רכב".