חפץ ונתניהו
חפץ ונתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

ניר חפץ, מי שהיה יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, סיפר בחקירתו על ההתערבות של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בשורה ארוכה של מינויים בשירות הציבורי. יש להדגיש כי הדברים אינם מופיעים בכתב החשדות נגד ראש הממשלה ולא קשורים לשדה הפלילי – אולם שופכים אור ממקור ראשון על מה שעד כה היה בגדר שמועות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הרקע לדברים הוא כוונתו של שר החוץ דאז, אביגדור ליברמן, למנות את אלון פנקס לשגריר באו"ם ואת שי בזק לקונסול בכיר בארה"ב. המינוי היה אמור לעלות בממשלה – אולם אז נתקל בהתנגדות מצד נתניהו.

מתוך העדות
מתוך העדות | צילום: החדשות

"בדרך לירושלים, בבוקר, עם קספריוס (עוזור של חפץ) ברכב, מתקשר צביקה האוזר", סיפר חפץ בחקירה, מספר לי שביבי צלצל אליו ב-7:30 ושנזף בו מדוע שי בזק ואלון פנקס על סדר היום של הממשלה בלי אישורו. האוזר סיפר שברקע שמע את שרה נותנת הוראות לביבי בעניין זה".

דברי ניר חפץ
דברי ניר חפץ | צילום: החדשות

"האוזר אומר לי 'היא ראש הממשלה' והוריד את הנושא מסדר היום", המשיך חפץ. "איווט הגיע עצבני לישיבת הממשלה, ישב איתי בפינת התה ואמר לי שהוא כבר מכיר את התופעה הזאת ששרה שמה וטו על מינויים. הייתה לו שיחה קצרה, כעוסה, עם ביבי – והמינויים ירדו מסדר היום".

מי אחראי למינויים?
מי אחראי למינויים? | צילום: החדשות

מראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד מחזור של שקרי עד המדינה ניר חפץ והאוזר, מועמד 'כחול לבן' לכנסת, במטרה לעזור למועמד השמאל בני גנץ להיבחר לראשות הממשלה. מה חדש? טענו גם ששרה נתניהו מינתה ראש מוסד שאפילו לא הכירה את שמו. רק ראש הממשלה נתניהו הוא זה שמחליט על מינויים על פי ניסיונם וכישוריהם של המועמדים".