ימים לא פשוטים עוברים על השוטר שירה למוות בסלומון טקה ועל משפחתו, שמסתתרת מאז האירוע. "אנחנו כלואים בתוך דירה, וכל כמה ימים משנים מקום", מסבירה אשתו, בריאיון בלעדי לגיא פלג. "הילדים בוכים הרבה, רוצים לצאת ולפגוש חברים. הם מנסים לשאול שאלות, אבל כרגע אנחנו לא נותנים יותר מדי תשובות". עם זאת, ברור לה שאין מנוס: "לא ניקח את הסיכון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בריאיון, ששודר אמש באולפן שישי, מספרת האישה על הפחד שמלווה את משפחתה מאז האירוע. "תמונות שלנו פורסמו עם כל מיני כתובות נאצה, מתארים מה יעשו לילדים שלנו", שיתפה. "הגיעו גם לטלפון של הילדה – אז לקחתי לה אותו. בגדול ניתקתי את הילדים מהעולם, זה היום-יום שלנו כרגע. אנחנו בקושי ישנים בלילות. הפחד הוא תמידי".

לדבריה, אין קשר בין מוצאו של טקה לפעולות שביצע בעלה. "אני משתתפת בצער המשפחה, אבל חשוד לי להדגיש שרעשי הרקע על עניין הצבע – זה לא אנחנו", הבהירה. "אפשר לשאול מכרים וחברים, אנחנו משפחה שתורמת בסתר גם לבעלי הצבע הכהה".

חודשה המחאה: חסימות ועצורים בי-ם
סלומון טקה ז"ל. לא קשור לצבע" | צילום: מתוך אינסטגרם, חדשות

"אני רוצה להאמין ולקוות שהחקירה מתנהלת בצורה שקטה, ללא רעשי רקע", הוסיפה. "אנחנו מאמינים שהאמת תצא לאור, ומקבלים תמיכה מחברים, מכרים ועוד הרבה אנשים. כל מה שיש לי זה למסור מכאן תודה לכולם".

האישה הוסיפה כי בעלה מקווה לחזור במהרה לשירות במשטרת ישראל. "זו האהבה שלו, השליחות לא מרפה ממנו. הוא מאוד רוצה לחזור", הסבירה. עם זאת, ברור לה כי לא יוכלו לשוב להתגורר בביתם הישן: "אנחנו מחפשים אלטרנטיבות אחרות, כל האופציות פתוחות".