התעללות בפעוטות: לאחר שפורסם אתמול (חמישי) כי מטפלת בפעוטון פרטי בעפולה נחקרה בחשד להתעללות בקטינים חסרי ישע, הגיעה לידי החדשות שיחה בין האם של אחת הפעוטות שעברה על פי החשד התעללות, להורים האחרים. במקביל, המשטרה סיימה את חקירת ההתעללות בפעוטות בראש העין ופרסמה היום תיעוד מחריד מהפעוטון. הורי הגן יצאו להפגין מול בית הגננת שבעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אימהות יקרות שלי, אני לא במצב של לדבר כל כך עכשיו אבל אני בכל זאת מרגישה צורך עז להגיב בקבוצה. אני רוצה לשתף שאני זו האימא (שהתלוננה)" סיפרה האם מעפולה להורים בקבוצה. "הילדה שיתפה אותי אתמול כשהגעתי לגן שהמטפלת עשתה לה כואב בלחי. פעם ראשונה בחיים שלי ייחסתי קצת יותר חשיבות כי הם מדברים המון דברים. היא הדגימה לי על בובה מה המטפלת עשתה, היא צבטה אותה בלחי. ביקשתי לפתוח מצלמות כי הרגשתי שמשהו לא בסדר".

האם המשיכה לספר מה ראתה בסרטון: "הילדה לא הפסיקה לדבר שכואב לה בלחי. רואים במצלמות שהמטפלת מושיבה אותם למפגש, כנראה שהבחורה הייתה עצבנית. זה לא מעניין אותי. אני ישבתי מולה היום, הסתכלתי לה בעיניים ואמרתי לה שאני הולכת להרוס לה את החיים, כמו שהיא הרסה לי את החיים עכשיו".

"אין לי שום טענה מול הגן, הוגשה תלונה נגד המטפלת. פתחנו מצלמות, ראינו באמת שהילדה נצבטה בלחי בלי שום סיבה. היא נתפסה ביד בחוזקה והועברה לצד השני של החדר. רואים במצלמות שמטפלת נוספת נכנסה לחדר - אף אחד לא היה בו - לערוך מפגש, והילדה המשיכה לבכות בצד. היא הבינה שמשהו קרה, ודיווחה".

"הילדים שלנו לא משקרים"

"אני רוצה גם לחזק אתכן. אני לא הולכת לוותר, לא הולכת לשתוק. גם לי היו חששות, ראיתי פרצוף חמוץ בבוקר והתנהלות לא נכונה מול ילדים.... הבת שלי והילדים שלנו לא משקרים, וכן - תחקרו אותם לפעמים. אם זאת הייתה ילדה שלא מדברת או ילדה יותר קטנה - לא היינו יודעים מזה". האם ממשיכה וניתן לשמוע בקולה שקשה לה לדבר על הדברים: "הילדה שלי נצטבה אתמול בלחי בצורה הכי אגרסיבית בעולם, ולא רציתי לשתף את זה בקבוצה. רציתי לעשות הכל כחוק".

האם סיפרה על השיחה שלה עם המטפלת: "אמרתי לה 'את בדיוק כמו כל המטפלות שרואים בחדשות, שעשו טעות. היא אמרה לי משפט, כמו: אני לא יודעת מה קרה לי באותו היום. אמרתי לה 'אם היית עצבנית, אף ילד לא צריך לחוות את זה. היית יוצאת, מדברת עם אחת המטפלות (ואומרת לה) 'קשה לי, אני מרגישה חוסר סבלנות - תמשיכו אתן'".

אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
"אמהות יקרות שלי. אני רוצה לחזק אתכן" | צילום: AP, חדשות

בסוף ההקלטה מספרת האם על מקרה נוסף שראתה בסרטון: "אני לא זיהיתי את הילדה, וגם אם הייתי מזהה - לא הייתי מעלה כאן בקבוצה כי זה יעלה בפני האם הרלוונטית. היא תפסה עוד ילדה לפני הילדה שלי, מעבירה אותה מצד אחד של החדר לצד השני - כמו שק תפוחי אדמה. אני מאוד מאוד קשה לי לדבר על זה ואני דורשת מהאחראיים לעשות ישיבה עם כולם".

הפגנה בעקבות תיעוד ההתעללות מראש העין

כשלושה שבועות אחרי שהתפרסם כי גננת בעיר נעצרה בחשד להתעללות בבני שלושה חודשים עד שלוש שנים, המשטרה פרסמה תיעוד של המקרים, בו נראית בת ה-25 שניהלה את המעון קושרת את חסרי הישע לכיסא ואף מאכילה אותם בקיא. בעקבות פרסום התיעוד המחריד, הורי הגן יצאו להפגין מול בית הגננת החשודה שבראש העין.

עם קבלת התלונה, נפתחה במשטרה חקירה לבירור ההחשדות כלפי בת ה-25 שניהלה את הגן מביתה בראש העין. במהלך החקירה נאספו ראיות כנגד החשודה שביססו את החשדות, וביניהם תיעוד מצלמות האבטחה וכן הסרטון שמופץ כעת.

מצפייה של החוקרים בסרטי האבטחה עלה כי הגננת נהגה להעמיד את הפעוטות דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו; לקשור את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור והוא ממרר בבכי עד אשר נופל מהכיסא לרצפה וידיו נותרות קשורות מאחור, וכן הכאת הילדים באמצעות מגבת ובידיים.