אדיר רצון.
החשוד בהצתה - אדיר רצון | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של אדיר רצון, חדשות

זה החשוד בהצתת בית המטפלת המתעללת בראש העין: אדיר רצון, בן 18 מקרני שומרון, הוא החשוד בהצתת ביתה של כרמל מעודה, המטפלת שהוגש נגדה השבוע כתב אישום חמור בהתעללות ב-11 פעוטות - כך הותר הבוקר (שישי) לפרסום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

רצון ממשיך להכחיש בחקירתו את המעורבות בהצתת הבית בשעת בוקר מוקדמת בשבת האחרונה - הבית שבו היה גם הפעוטון בו עבדה מעודה. לפני שנה וארבעה חודשים הוא נעצר בחשד להצתה של מבנה - אז הוא נשלח לחמישה חודשי מאסר. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו ביום ראשון הקרוב.

כך נראה המבנה לאחר שהאש כובתה
ביתה של המטפלת לאחר ההצתה | צילום: חדשות

במהלך חקירותיו השבוע, הכחיש רצון באוזני חוקריו כל קשר לאירועים: "חפשו את האדם הנכון, אני לא עשיתי כלום". הוא נעצר לאחר שחוקרים שצפו בסרטוני האבטחה ממצלמות הממוקמות בקרבת ביתה של הגננת וקבעו כי הוא ביצע את המעשה.

גורם המעורה בחקירה סיפר כי נלקחו דגימות משלושה מוקדים שונים באזור המחסן שבקומת הקרקע של הבניין, שם על פי ההערכות, החלה השרפה. כלל הדגימות שנלקחו הועברו לבדיקת מעבדה.

"מרשי עצור מזה כשבוע ימים, מכחיש את המיוחס לו", מסרה פרקליטתו, עורכת הדין שילה דורפמן. "מטבע הדברים, פרטי החקירה חסויים על ידי משטרת ישראל. אנחנו תקווה שבימים הקרובים נוכל לראותו משוחרר ממעצר".

קרוב משפחתו של רצון מסר בשיחה עם החדשות: "הוא נפל לידיים הלא נכונות, או היה במקום הלא נכון בזמן הלא נכון. זה לא אדיר שלנו, זה לא האדם הזה שמפרסמים בחדשות. אני אומר בלב שלם שזה לא הוא - או שהוא לא זה שעשה את זה, או שאיימו עליו".

כתב האישום נגד המטפלת המתעללת: "מעשים מחרידים"

 כתב אישום חמור ביותר הוגש ביום ראשון לבית המשפט נגד כרמל מעודה. בכתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז מרכז לבית המשפט המחוזי בלוד, מצויינים 18 אישומים בסך הכל שמתייחסים להתעללות לכאורה ב-11 תינוקות ופעוטות בזמנים שונים. פרקליטה של מעודה, עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, אמר כי הוא ילמד את האישום ואת חומרי החקירה ורק אז יוכל להתייחס לגופן של הטענות. אנו מצפים מהמשטרה להנמיך את הלהבות כי אפשר לראות מה קורה כשהדברים יוצאים משליטה".

לקריאת כתב האישום המלא

לפי כתב האישום, "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, תקפה הנאשמת תינוקות ופעוטות בגן הילדים, בין היתר, בכך שכיסתה ראשם של קטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר עד להטחתם ברצפה, טלטלה תינוקות, העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר לעתים למשך כמה שעות, הצליפה בקטינים באמצעות חיתול, סטרה להם, צבטה ומשכה ראשם של פעוטות לאחור תוך חסימת אפם ופיהם, עד שהתגלעו קשיי נשימה".

מעודה בבית המשפט
כרמל מעודה בבית המשפט, השבוע | צילום: פלאש 90, חדשות

הפרקליטות ציינה בכתב האישום כי בידיה צילומים מתוך מצלמות אבטחה שבהם מתועדת המשיבה מבצעת את המיוחס לה ודוחות צפיה של שוטרי הזירה הטכנולוגית של משטרת ישראל. הפרקליטות ציינה כי מעודה "מזהה עצמה בסרטונים ואף את הקטינים בשמותיהם, קושרת עצמה למעשים המיוחסים לה אם כי לעתים נותנתו פרשנות שונה לאירועים". לראיות אלו התווספה עדות של עדת ראיה לאירוע התעללות נוסף שלא צולם.

בבקשת הארכת מעצרה נכתב כי "קיים יסוד סביר לחשש כי המשיבה תסכן את ביטחון הציבור באשר הוא, לאור ריבוי הקטינים הנפגעים, ריבוי האירועים, וההתעללות השיטתית שנחשפה בארבע מצלמות כמעט מדי יום משך תקופה לא מבוטלת של כשלושה שבועות. ‎מסוכנותה של המשיבה מקבלת משנה תוקף בהתחשב בעובדה שהמשיבה פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם שעה שמי שאמונה על שמירת שלומם הפיזי והנפשי פוגעת בהם שוב ושוב. כמו כן, לא ניתן ליתן במשיבה אמון, היות וניצלה את אמון ההורים שהפקידו בידיה, תרתי משמע, את היקר להם מכל, כך לשם דוגמה, באחד המקרים פגעה בתינוק ובפעוט שהינם אחים".