משפחתו של טקה ז"ל בהלוויתו (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"פרסומים מכפישים". הלוויתו של טקה ז"ל | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בכיר במשרד המשפטים נגד השמועות על עברו הפלילי של סלמון טקה ז"ל: ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים, עו"ד אווקה זנה, פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בדרישה לחקור מי הפיץ מידע פלילי חסוי מהמרשם של סלמון טקה ז"ל, הצעיר ממוצא אתיופי שנורה למוות על ידי שוטר בקריית חיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי משרד המשפטים: "הפנייה נעשתה על רקע פרסומים שונים, רובם בלתי מבוססים ומכפישים, בהם דווח על עברו הפלילי ה'מכביד' של טקה ז"ל". במכתב ששלח עו"ד זנה הוא ציין כי הפגיעה בפרטיותו של המנוח חצתה כל גבול והיא מהווה עבירה פלילית חמורה שיש לחקור אותה. לדבריו, הפצת המידע נעשתה תוך רמיסה גסה של איסורי החוק, ויש למצות את הדין עם האחראים לכך.

"אופן ההתנהלות של המפיצים מעלה חשד ממשי כי הפצת המידע הפלילי, בין אם באופן מדויק בין אם באופן מסולף, נעשתה במזיד על מנת לצייר את המנוח כמי שאינו קורבן תמים", כתב עו"ד זנה. "הפגיעה במנוח ובמשפחתו היא כפולה: מעבר לפגיעה בפרטיותו של הקורבן, יש כאן גם פגיעה בשמו הטוב, כאשר הפרסומים הללו נעשו כדי להשמיץ אותו. אסור לעבור על כך לסדר היום, קל וחומר אם מקור המידע הוא ממרשם שאמור להיות בידי רשויות המדינה בלבד".