אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: AP, חדשות

מעצר המטפלות החשודות בהתעללות הוארך: בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שני) ב-3 ימים את מעצרן של שלוש המטפלות החשודות בהתעללות בפעוטות בגן פרטי בתקוע. עוד קבע בית המשפט כי בתום ימי המעצר, הן יישלחו ל-4 ימי מעצר בית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הדיון התברר שהתלונה הראשונה נגדן הוגשה לפני 3 חודשים ומאז המשטרה חוקרת ואף ביקשה מאחת הסייעות לצלם סרטונים ולהנציח את המעשים שמיוחסים לשלוש המטפלות. בשבוע שעבר, ביום רביעי, שתיים מהן נעצרו לחקירה - ובסיומה שוחררו ללא תנאים מגבילים. לטענת נציג המשטרה, ההתפתחות המשמעותית בחקירה חלה ביום שישי ובעקבותיה הוחלט לעצור אתמול את שלוש המטפלות.

נציג המשטרה טוען שמדובר במספר רב של מקרים שבהם המטפלות חשודות בפגיעה בילדים עם זאת מתברר שאין באף אחד מהמקרים האלה "מעשה חריג". פרקליטיהם של החשודות הטיחו במשטרה טענות כבדות בעיקר בשל העובדה שהיה בידי החוקרים מידע כבר שלושה חודשים על מסוכנות שנשקפת לילדים מהמטפלות ומשום מה הם העדיפו "להפקיר" - כך לטענת עורכי הדין - את הילדים לטובת צורכי החקירה.

השופט ביאלין אלעזר קבע בהחלטתו שבאיזון הנכון בין האינטרס הציבורי וההגנה על שלומם של קטנים לבין חירותן של החשודות הוא נעתר לבקשה להאריך את מעצרן בשלושה ימים.

"עושים להן שיימינג, מטפלות שפוטרו רוצות לנקום"  

בעלה של אחת הסייעות שנעצרו טען לפני הארכת המעצר כי "הכל סיפור של שיימינג שמאחוריו שתי מטפלות שפוטרו מהמעון ומבקשות לנקום במעון עצמו ובמטפלות האחרות". בנוסף, המשטרה זימנה עוד סייעת בגן וכמה הורים לפעוטות למסור היום עדות במסגרת החקירה.

לטענת הבעל, אף אחת מבין שלוש העצורות לא הכתה את הפעוטות, וכל מה שיש למתלוננות הם כמה צילומים והקלטות שבהם לא נראות המטפלות כשהן מכות את הפעוטות, אלא לכל היותר צועקות עליהם. "תסתכלו מסביבכם ותראו - אין פה אף אחד מהורי הפעוטות מהגן", אמר לחדשות Online. "אם היה משהו נכון בטענות נגדן אני מבטיח לכם שהיו מגיעים לכאן לא מעט הורים לדיון".

מתברר שכבר לפני כחודשיים האחראית על גני הילדים במועצה האזורית גוש עציון כינסה לשיחה את כל הגננות והסייעות במעון, לאחר שהתברר לה שיש חילוקי דעות ומחלוקות בינן לבין עצמן. בעקבות השיחה הזאת ניסו לשבץ מחדש את המטפלות ולהפריד בין אלה שבינן התגלו מחלוקות.

"אחת הסייעות איימה שתפנה למשטרה ואכן כך עשתה"

שלוש המטפלות המתגוררות בתקוע נעצרו אתמול, לאחר ששתי מטפלות אחרות באותו הגן הגישו נגדן תלונה במשטרה בשבוע שעבר. בעקבות התלונה המטפלות נחקרו במשטרה, עוד לפני שההורים זומנו להעיד.

המועצה האזורית גוש עציון פרסמה הודעה לתקשורת שבה הדפה את הטענות להתעללות ומסרה כי מדובר בכלל בסכסוך פנימי בין הסייעות באותו גן: "לאחר בירור המקרה עם הנהלת המעון בתקוע, מדובר ב-2 קבוצות של סייעות שבשבוע שעבר התווכחו ביניהן, אחת הסייעות איימה שתפנה למשטרה ואכן כך עשתה".

"נמסר לנו כי מבירור מעמיק לא מדובר במקרה של התעללות בילדים, אלא בניצול האוירה הציבורית הסוררת בארץ בעקבות מקרים מתוקשרים אחרים", הוסיפו במועצה. "אנו סומכים על משטרת ישראל כי תבצע את עבודתה נאמנה ותחקור את המקרה על מנת שהאמת תצא לאור. הנהלת המעון השעתה את המעורבות עד לתום הבירור, נמשיך לעקוב ולעדכן".