התפתחות דרמטית בחשד לאונס הקבוצתי בקפריסין: במהלך הדיון שהתקיים היום (חמישי) בבית המשפט באיה נאפה - אחד הנערים הישראלים ככל הנראה שיתף פעולה עם המשטרה והפליל את חבריו. בית המשפט האריך את מעצרם של כל החשודים בשמונה ימים. מחקירת המשטרה המקומית עולים חשדות חמורים לתקיפה מינית קבוצתית ואלימה. היום העלו הורי הנערים טענות על התעללות בילדיהם במסגרת מעצרם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בזמן שהחשודים נכנסו הבוקר לבית המשפט ופגשו לראשונה את הוריהם שהגיעו מהארץ האולם התמלא בקולות צעקות ובכי. לאחר המשפט העלו ההורים טענות חמורות על כך שילדיהם עוברים התעללות במעצר וסופגים מכות מהחוקרים. במקביל, מפירוט החשדות שסיפק בית המשפט מצטיירת תמונה קשה של האירוע - עם טענות לאלימות מינית חמורה וחשד שהנערים תיעדו את מעשיהם.

בהצהרת בית המשפט מפורטות פעולות החקירה שנמצאת כעת בעיצומה. לפי המסמך, דוגמיות DNA נלקחו מהנערים ומהמתלוננת. החוקרים הגיעו גם לחדר המלון ואספו ממנו דגימות ואמצעי מניעה משומשים. גם מכשירי הטלפון של הצעירים הוחרמו כראיות. כמו כן, המשטרה פועלת לגבות עדויות מ-35 אנשים שהיו בסביבת הנערים בהם עובדי המלון ואורחים נוספים.

עוד עולה מהצהרת בית המשפט כי המתלוננת קיימה יחסי מין עם אחד החשודים פעמיים נוספות לפני האירוע, אולם בליל האונס לכאורה כשהלכו יחד למלון הוא התנהג כלפיה באלימות. על פי החשד, המתלוננת ביקשה ממנו להפסיק והחלה לבכות, אך הוא המשיך לקיים עמה יחסי מין בניגוד לרצונה - ואף הזמין את חבריו להצטרף.

המלון שבו נעצרו הנערים (צילום: חדשות)
המלון בקפריסין בו אירע לכאורה האונס | צילום: חדשות

בשלב זה על פי החשד נכנסו לחדר כל יתר החשודים ונעמדו סביב המיטה, בזמן שכמה מהם תקפו אותה מינית במקביל. לדברי המתלוננת, חלק מהתוקפים אף תיעדו את המתרחש בטלפונים הניידים שלהם.

בהמשך מתואר כי לאחר שלכאורה נאנסה בכוח ובניגוד לרצונה הצליחה לבסוף המתלוננת להימלט, וכשפגשה בשתי חברותיה סיפרה להן את שאירע. החברות ליוו אותה לקבל טיפול רפואי והזעיקו את המשטרה. 

לפי בית המשפט, השוטרים שהגיעו למקום איתרו את החשוד - שטען תחילה כי לא קיים יחסים עם אף בחורה, אך לאחר מכן שינה את גרסתו ואמר שקיים יחסים עם צעירה בריטית יחד עם חברו. עוד נטען כי לאחר מכן שינה שוב את גרסתו ואמר שהיחסים התקיימו בנוכחות מספר חברים. בהמשך זומנו כל החשודים לחקירה וכולם מלבד שלושה קשרו את עצמם למקרה.

גורם במשטרה המקומית סיפר לחדשות 12 כי נעשים מאמצים לעכב את בדיקות ה-DNA עקב הרצון לסיים קודם את חקירות הנערים - שנמשכות זמן רב בשל מספר הגדול. עוד אמר אותו גורם כי קיימות לא מעט ראיות שמראות כי הנערים אכן מעורבים במעשי סדום בצעירה, אך יש לבצע פעולות חקירה נוספות.

"קיימנו יחסי מין - אך לא אנסנו"

עד כה שלושה מהנערים הודו שקיימו יחסי המין עם בת ה-19, אך טענו שהדבר בוצע בהסכמה. השאר טוענים שאינם קשורים למקרה. חלק מהוריהם כבר הגיעו לקפריסין וגם הקונסול הישראל באי הגיע לאיה נאפה על מנת להיות נוכח בהליכים המשפטיים.

אתמול לפנות בוקר הגיעה המתלוננת לתחנת המשטרה באיה נאפה, לאחר ש-12 הנערים איתם בילתה בימים האחרונים ביצעו בה לכאורה מעשים מגונים במהלך הלילה. הבוקר הם הובאו בשעה 11:00 לדיון בפני שופט בנוגע להארכת מעצרם, אך קודם לכן נפגשו עם קונסול ישראל בניקוסיה, יוסי וורמברנד, שניסה להבין מהם את פרטי המקרה.

מצבה הנפשי והפיזי של המתלוננת קשה והיא נמצאת בבית חולים מקומי. גורמים במשטרה המקומית מודים כי הם מתקשים לתחקר אותה ולגבות ממנה את גרסתה. עוד אומרים בקפריסין כי הם אינם מורגלים בחקירה של 12 נערים באותו הזמן וכי ייקח להם זמן רב לעשות זאת.

ניר יסלוביץ', עורך דינם של הנערים מסר כי: "המשטרה המקומית בקפריסין ביצעה בדיקות דנ"א לכל הנערים על מנת לבדוק האם הן תואמות לממצאי הבדיקה של התיירת. חלק מהעצורים חבולים לאחר שככה"נ התקוטטו עם תיירים בריטים ששמעו על המקרה. הקבוצה של ה-12 לא הומוגנית, אלא מורכבת מ-3 קבוצות שונות של תיירים ישראלים. יש תיעוד של מצלמות האבטחה והמשטרה המקומית מחזיקה בכל ההקלטות ובודקת אותן כעת".

עו"ד ניר יסלוביץ' (צילום: חדשות)
עורך הדין ניר יסלוביץ' | צילום: חדשות

יסלוביץ' הוסיף כי "מתוך 12 העצורים, יש שלושה חשודים מרכזיים. תשעה מהחשודים טוענים 'אנחנו לא קשורים', ושלושה טוענים 'קיימנו עמה יחסי מין אך הם היו בהסכמה'". לגבי הארכת המעצר אמר: "הארכת מעצר של 8 ימים אומנם מעט ארוכה ביחס לישראל אך מקובלת יותר בקפריסין".