כתובת הנאצה שרוססה בדיר-קדיס (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
כתובת הנאצה שרוססה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

חשד לפשע שנאה: למרות ביטול כתב האישום נגד מחמוד קטוסה והמבוי הסתום בחקירת אונס בת ה-7 - במוקד המשטרה התקבל דיווח במהלך הלילה (בין שלישי לרביעי) כי נגרם נזק למספר כלי רכב ורוססו כתובות בעברית על קיר של מבנה. "דורשים עונש מוות למחמוד קטוסה", נכתב על הקיר. כוחות משטרה נערכים לכניסה לכפר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במקביל, למרות הפגרה, יתקיים היום דיון בכנסת שיעסוק בפרשת האונס הקשה. יותר מ-25 חכים דרשו את הדיון תחת הכותרת: "הצורך הדחוף לבחון את המחדלים והליקויים הקשים שהביאו עד לכדי ביטול של כתב האישום נגד החשוד באונס בת ה-7".

מחמוד קטוסה ביום שחרורו (צילום: פלאש 90, חדשות)
מחמוד קטוסה ביום שחרורו | צילום: פלאש 90, חדשות

שבועיים חלפו מאז ששוחרר מחמוד קטוסה, שהואשם באונס הילדה בת ה-7 מבנימין. מאז התחדשה ואף התרחבה חקירת המשטרה בנושא, אך נדמה כי אין קצה חוט ואין שום ממצא חדש שמוביל או מבסס את החשד נגד קטוסה.

בנוסף אין שום ממצא שמעלה חשד נגד יהודי, בין אם בסביבת המשפחה או אחד המתגורר ביישוב ואין ממצא שמעלה חשד נגד אזרח פלסטיני כלשהו שהועסק ביישוב.

על אף הפגרה, הכנסת תתכנס לדיון בנושא (צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90, חדשות)
על אף הפגרה, הכנסת תתכנס לדיון בנושא | צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש 90, חדשות

ניתן לומר שהמשטרה נמצאת במבוי סתום, שקורה למרות המאמצים הכבירים שמחוז ש"י משקיע בחקירה. כ-100 חוקרים, מומחי סייבר, בלשים ואנשי מודיעין גויסו אך ורק לחקירה הזאת ומפקד המחוז מקיים מדי 48 שעות דיון סטטוס וסיעור מוחות בניסיון למצוא כיוונים חדשים. ההערכה היא שהילדה בת ה-7 נפגעה מינית ולא בהכרח נאנסה. בנוסף, מתברר כי גם מפקד מחוז ש"י, ניצב משה ברקת, לא ידע לא על החקירה ולא על כתב האישום והנושא ייבדק.

הפרקליט הצבאי הראשי החליט לפני כשבועיים לחזור מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה - ולשחרר אותו ממעצר עוד באותו היום. אחת הסיבות המרכזיות לביטול האישום הייתה למנוע מפרקליטו להגיש תשובה לכתב האישום על מנת "לסנדל" את המשטרה והפרקליטות ולהוביל לזיכוי מלא וגורף. אם הייתה מוגשת תגובה וכתב האישום היה מוקרא בבית המשפט ולאחר מכן מבוטל, על פי חוק קטוסה היה מזוכה באופן מלא ולא היה ניתן להמשיך את החקירה נגד קטוסה באישומים שמועלים נגדו.

בתגובה לאירוע בדיר-קדיס, מתג מאיר נמסר: "מאז פרסומה של פרשת האונס בה הואשם מחמוד קטוסה, חלה עלייה חמורה באירועי תג מחיר ביהודה ושומרון. פורעי תג מחיר פושטים על כפרים פלסטיניים, ופוגעים בתושבים חפים מפשע. על  משטרת ישראל והשב"כ לעצור את השתוללות כנופיות תג מחיר, ולמנוע את המשך מעשי הפשע המתבצעים ברציפות מאז פרוץ הפרשה".