תאופיק זהר, מוזיקאי מנצרת שהלך לתומו ברחוב, נרצח בתחילת חודש מאי, מול נכדתו, לאחר שנורה בידי שני חשודים רכובים על אופנוע שחלפו במקום. בתום חקירה מאומצת, התירו היום (ראשון) במשטרה לפרסם כי הרצח פוענח - ותושב נצרת בן 24 נעצר בחשד לרצח. מכתב האישום עולה כי תאוופיק נפגע במהלך ניסיון חיסול שכוון כלפי אדם אחר שעמד באזור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תיעוד ממצלמת האבטחה מציג את הרגע שבו זהר נורה ונופל אל הקרקע, תוך שהוא מנסה בכוחותיו האחרונים לגונן על נכדתו. בני משפחתו של הנרצח זועמים על האירוע ועל חוסר הביטחון השורר בעיר נצרת. לדבריהם, מצב שבו ירי באמצע היום מתבצע ברחובות העיר הוא בלתי נתפס, ומביא לכך שחפים מפשע משלמים את המחיר. תושבי העיר, הטוענים לאזלת יד משוועת של המשטרה בטיפול באלימות המציפה את העיר, ארגנו מספר הפגנות ואף הקימו אוהל מחאה מול תחנת המשטרה.

בתום חקירה אינטנסיבית במהלך החודשיים האחרונים, במשטרה התירו היום לפרסום כי פוענח רצח זוהר תאופיק בנצרת. פרקליטת מחוז צפון הגישה לבית המשפט המחוזי כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד עבר אלמג'יד מרואן ואכד, בן 24 מנצרת בגין רצח.

תאופיק זהר ז
תאופיק זהר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות

עם סיום החקירה, גובשה תשתית ראייתית כנגד הנאשם והוגש נגדו כתב אישום בגין רצח, חבלה בכוונה מחמירה, עבירות נשק ושיבוש מהלכי משפט.

חקירת המקרה הוטלה על מחלק הרצח ביחידה המרכזית של מחוז צפון. לאחר תשעה ימי חקירה נעצר הנאשם ונחקר בחשד לרצח. מעצרו הוארך מעת לעת על ידי בית המשפט.

ירה צרור תוך סיכון הנוכחים - ופגע בליבו של תאוופיק

מעובדות כתב האישום עולה כי הנאשם תכנן לירות בעובד המאפייה בעיר. לצורך כך, הצטיידו בקטנוע ואקדח. באותו היום, סמוך לשעה 14:30, הסיע ואכד קטין מהעיר אל אזור המאפייה על מנת שיתריע על הגעת העובד למקום.

הנאשם הרכיב לקטנוע לוחיות רישוי מזויפות על מנת להקשות על זיהויו. בסמוך לשעה 15:10, תאוופיק הלך יחד עם נכדתו בת ה-4 בדרכו מהגן אל ביתו הסמוך למאפייה. באותה העת עובד המאפייה עמד על המדרכה בחזית ושוחח עם לקוח שהגיע למקום.

זירת הרצח בנצרת
זירת הרצח בנצרת | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

הנאשם, רכוב על הקטנוע, חלף על פניו של תאוופיק וכשהוא אוחז את האקדח בידו הימנית פתח בירי לכיוונו של עובד המאפייה, יעד החיסול, ופגע וירכיו 3 פעמים. ואכד המשיך לירות לפחות עוד חמישה כדורים תוך כדי נסיעה תוך סיכון האחרים במקום. אחד הכדורים פגע בליבו של תאוופיק.

תאוופיק התמוטט עם נכדתו והשניים נפלו ארצה. כדורים נוספים פגוע ברכבה של תושבת נצרת שבנה נכנס למאפייה. יתר הכדורים פגעו בסמוך לכניסה למאפייה.

הפצועים פונו לבית החולים האנגלי בנצרת. לאחר זמן קצר, נקבע מותו של זהר תאוופיק בבית החולים. לאחר האירוע, ואכד והחשוד השני שנעצר נמלט מהמקום. הוא החליף את בגדיו ונעליו על מנת לטשטש את מעורבותו. הם פרקו את הקטנוע והעמיסו את חלקיו לרכב המשפחה. אז, נסעו אל שטח פתוח והציתו את חלקיו על מנת להשמיד ראיות.

מתחילת שנת 2019 פיענחה משטרת ישראל 21 מקרי רצח בקרב החברה הערבית שהובילו להגשת כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים של הנאשמים.